Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 31 to 40 of 84

Thread: Σημαντικο για κλωνους VU+

  1. #31

    nikolis123's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    καταγωγη καρδιτσα
    Age
    63
    Posts
    1,485
    Rep Power
    1578

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    για να πουλισις ακριβα και να τα εκονομισις κινεζικι κατασκεβι πρεπι να αποκτισις
    Με αρέσει ότι απαγορεύεται με αρέσει ότι δεν επιτρέπετε

  2. #32

    nikolis123's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    καταγωγη καρδιτσα
    Age
    63
    Posts
    1,485
    Rep Power
    1578

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    C807, C809, C814, C850, U801 und D12

    σινιθος ενα απο αφτα ινε χαλασμενο. και εχουμε το προβλιμα με το κοκινο λαμπακι αναμενο και νεκρονετε τελιος. το προβλιμα ιπαρχι απο τοτε που ιπαρχουν VU απλα ιπερθερμενοντε και χαλανε καμια σχεση με time bomp
    Attached Images Attached Images
    Με αρέσει ότι απαγορεύεται με αρέσει ότι δεν επιτρέπετε

  3. #33

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    νικολή κανεις λάθος υπάρχει timebomb γίνετε χαμός στο διαδίκτυο κάποιοι γνωστοί μου μόλις αγόρασαν τα κλωναράκια
    τα πήραν στο χέρι... έχω γνωστούς που δεν βγήκε το claud ibox από την πρίζα εδώ και 1 χρόνο και πάνε σφαίρα χωρίς
    πρόβλημα αλλα δεν αλλάξανε image... το δικό μου και σε μερικούς φίλους μου έγινε μετά την αλλαγή από το 2.0.4 σε 2.0.9
    βασικά άλλαξα νέο image για να παίζουν τα mms κανάλια σε live streaming το ίδιο και οι άλλοι... αλλιώς δεν το πείραζα.

    να τι είναι το ic flash στο παρακάτω βίντεο δείχνει αλλαγή εικ flash intel σε moderboard από pc...
    http://www.youtube.com/watch?v=h2CFW32MAsI
    το ίδιο πρέπει να γίνει και στο νου κλώνο για να στρώσει... δεν έχει να κάνει με πυκνωτάκια κτλ.

    σε παραπάνω post έβαλα link me video από το youtube που μου το έστειλε το μαγαζί που αγόρασα από την κίνα
    τον claud ibox, όπου δείχνει ακριβώς το ίδιο αλλαγή ic flash στην mobo του solo.
    Last edited by Ioannis66; 01-05-14 at 21:34.

  4. #34

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    Με γνήσιο enigma2 δεκτη στα 119€ ( http://www.sat-tech.gr/product.php?p...b2bf3be4b22d2b )

    το να ρισκάρεις με κινεζοκλώνους της κακιάς ώρας το θεωρώ τουλάχιστον λάθος.

    Ειδικά αυτόν τον cloudip ρε παιδιά...είναι δυνατόν να δίνει κάποιος τα λεφτά του για αυτο το πράγμα!!!

  5. #35

    nikolis123's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    καταγωγη καρδιτσα
    Age
    63
    Posts
    1,485
    Rep Power
    1578

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    Quote Originally Posted by Ioannis66 View Post
    νικολή κανεις λάθος υπάρχει timebomb γίνετε χαμός στο διαδίκτυο κάποιοι γνωστοί μου μόλις αγόρασαν τα κλωναράκια
    τα πήραν στο χέρι... έχω γνωστούς που δεν βγήκε το claud ibox από την πρίζα εδώ και 1 χρόνο και πάνε σφαίρα χωρίς
    πρόβλημα αλλα δεν αλλάξανε image... το δικό μου και σε μερικούς φίλους μου έγινε μετά την αλλαγή από το 2.0.4 σε 2.0.9
    βασικά άλλαξα νέο image για να παίζουν τα mms κανάλια σε live streaming το ίδιο και οι άλλοι... αλλιώς δεν το πείραζα.

    να τι είναι το ic flash στο παρακάτω βίντεο δείχνει αλλαγή εικ flash intel σε moderboard από pc...
    http://www.youtube.com/watch?v=h2CFW32MAsI
    το ίδιο πρέπει να γίνει και στο νου κλώνο για να στρώσει... δεν έχει να κάνει με πυκνωτάκια κτλ.

    σε παραπάνω post έβαλα link me video από το youtube που μου το έστειλε το μαγαζί που αγόρασα από την κίνα
    τον claud ibox, όπου δείχνει ακριβώς το ίδιο αλλαγή ic flash στην mobo του solo.
    το video ινε απο το 2012 μιν μπερδεβεσε απο τοτε εχουν time bomp σιμερα δεν θα δουλεβε κανενα κλωναρι

    να σου στιλο καμια 10αρια φορουμ να διαβασις στα γερμανικα και η γνισοιη το εχουν αφτο το προβλιμα και δεν διαβασα πουθενα να σκοτοθικε κανενα απο κενουργιο image ηδικα τορα το καλοκερι θελι προσοχι ηπερθερμενοντε η κινεζοκλώνη

    η γερμανη δεν αλαζουν image δεν εγραπσε κανις για time bomp
    ησε ο προτος που το γραφι


    C807, C809, C814, C850, U801 und D12

    αλακσε αφτα που εχο γραπσι και ισε ετιμος μετρα πιο απολα ινε χαλασμενο σινιθος στα γερμανικα φορουμ τα αλαζουν ολα για να ιναι σιγουρι
    Με αρέσει ότι απαγορεύεται με αρέσει ότι δεν επιτρέπετε

  6. #36

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    Quote Originally Posted by pontios76 View Post
    Από περιέργεια, πόσο αγοράζετε τους κλώνους τον ένα μετά τον άλλο παρά τα παθήματα κατά καιρούς;

    Με τις τιμές που εχουν πλέον οι enigma2 δέκτες, ποιός ο λόγος να αγοράζει κάποιος κλώνους;;;
    Vu solo 98 ευρω τελικη απο Κινα λιγο πριν τα Χριστουγεννα για τον αδελφο μου

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    το "προβλημα" ειναι στους drivers. οποτε οποιο image και αν βαλετε,αν εχει τους (απο καποια ημερομηνια και μετα) νεωτερους drivers,τοτε αυτο θα προκαλεσει ζημια στον δεκτη.και τα pli παντως,απ οτι γραφουν στην σελιδα τους,χρησιμοποιουν τους νεωτερους. vti και BH ειναι πανω στο cvs της vu,οποτε οι drivers τους ειναι κοινοι (οι τελευταιοι παντα) και...
    για τους 500αρηδες τοτε,ειχε γινει ολοκληρο θεμα,γιατι οι gemini αφησαν τον bomb driver,ενω αλλες ομαδες τον αφαιρεσαν.
    Τοτε η δορυφορικη κοινωνια εστησε στον τοιχο την gemini.Τωρα?

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    οταν ενα image εχει "βαφτιστει" χχχ..solo-ferrari, υποτιθεται οτι το ferrari team εχει τροποποιησει το λογισμικο αυτο,ωστε να δουλευει επανω στον δεκτη. τωρα αν εχει απλα τρποποιησει τον bootloader,η αν εχει αφαιρεσει και τον "κακο" driver (βαζοντας πανω καποιον παλαιοτερο) την ωρα της επεξεργασιας...αυτο μονο το team εκει το γνωριζει.
    Οταν ηλθε του φορεσα ferrari.Καλου κακου δεν βαζω αλλο image.Ευτυχως που δεν τον ειχα εγω.Θα τον ειχα χασει

    Quote Originally Posted by nikolis123 View Post
    C807, C809, C814, C850, U801 und D12

    σινιθος ενα απο αφτα ινε χαλασμενο. και εχουμε το προβλιμα με το κοκινο λαμπακι αναμενο και νεκρονετε τελιος. το προβλιμα ιπαρχι απο τοτε που ιπαρχουν VU απλα ιπερθερμενοντε και χαλανε καμια σχεση με time bomp
    Νικο μακαρι να ειναι ετσι,αλλα εαν ηταν οντως ετσι δεν θα ειχε αναφερθει τοσον καιρο?

  7. #37

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    για να μην υπαρξει μπερδεμα...
    τα προβληματα ειναι υπαρκτα και τα 2 (και το timebomb, το οποιο εχει ενσωματωθει και ενεργοποιηθει απο ιουλιο 2013, και το προβλημα με τους πυκνωτες,το οποιο μπορει να συμβει και σε γνησιο δεκτη) χωρις ομως να εχει σχεση το ενα με το αλλο.
    επισης καποιες παρτιδες κλωνων (κυριως οι mini) εχουν βγει στην φορα σχετικα προσφατα και καποιες επισης παρτιδες αυτων διαφημιζαν οτι ειναι εκδοση 3.2 και παιρνουν γνησια λογισμικα.
    @kastorianos Γιαννη,και εσυ να τον ειχες,δε νομιζω να τον ειχες χασει,γιατι δεν ειδα πουθενα καποιον με κλωνο ferrari να τον πηρε στο χερι απο "διορθωμενο" λογισμικο. το μεγαλο προβλημα ηταν με αυτους που επαιρναν τα original (χωρις αυτο να σημαινει οτι δε μπορει να συμβει κατι τετοιο στο μελλον).
    επισης (παλι προσωπικη μου γνωμη) αν ημουν σε αναζητηση φθηνου δεκτη,θα πηγαινα κι εγω σε λυση σαν αυτη που προτεινει ο φιλος pontios76 , η το νεο μοντελακι της atemio 5200 (με επεξεργαστη bcm 7358 πλεον) η σε κατι απο ΕΤ με κοστος γυρω στα 120-130 ευρω. σιγουρα ειναι αρκετα παραπανω σε σχεση με τα 70 που παιρνει ο φιλος τα mini, αλλα και απο hardware ειναι πιο δυνατοι,και απο λογισμικο εχεις ησυχο το κεφαλι σου.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #38

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    για να μην υπαρξει μπερδεμα...
    τα προβληματα ειναι υπαρκτα και τα 2 (και το timebomb, το οποιο εχει ενσωματωθει και ενεργοποιηθει απο ιουλιο 2013, και το προβλημα με τους πυκνωτες,το οποιο μπορει να συμβει και σε γνησιο δεκτη) χωρις ομως να εχει σχεση το ενα με το αλλο.
    επισης καποιες παρτιδες κλωνων (κυριως οι mini) εχουν βγει στην φορα σχετικα προσφατα και καποιες επισης παρτιδες αυτων διαφημιζαν οτι ειναι εκδοση 3.2 και παιρνουν γνησια λογισμικα.
    @kastorianos Γιαννη,και εσυ να τον ειχες,δε νομιζω να τον ειχες χασει,γιατι δεν ειδα πουθενα καποιον με κλωνο ferrari να τον πηρε στο χερι απο "διορθωμενο" λογισμικο. το μεγαλο προβλημα ηταν με αυτους που επαιρναν τα original (χωρις αυτο να σημαινει οτι δε μπορει να συμβει κατι τετοιο στο μελλον).
    επισης (παλι προσωπικη μου γνωμη) αν ημουν σε αναζητηση φθηνου δεκτη,θα πηγαινα κι εγω σε λυση σαν αυτη που προτεινει ο φιλος pontios76 , η το νεο μοντελακι της atemio 5200 (με επεξεργαστη bcm 7358 πλεον) η σε κατι απο ΕΤ με κοστος γυρω στα 120-130 ευρω. σιγουρα ειναι αρκετα παραπανω σε σχεση με τα 70 που παιρνει ο φιλος τα mini, αλλα και απο hardware ειναι πιο δυνατοι,και απο λογισμικο εχεις ησυχο το κεφαλι σου.
    Γιωργο εγω δεν θα εδινα 70 για τα mini με ολα τα προβληματα που εβλεπα υπερθερμανσης λ.χ..Αν δεν εβρισκα τον solo οσο περιπου τον βρηκα θα πηγαινα σε αλλον δεκτη(πιθανον edision) και ας μην ηταν καθαρος enigma 2.

  9. #39

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    να σας πω την αλήθεια μου εγώ προτίμησα τον mini νυ solo για δυο λόγους ο ένας ήταν η τιμή του...
    και ο άλλος η φήμη που κυκλοφορούσαν οι ίδιοι κατασκευάστες του ότι δέχεται όλα γνήσια image από όλες τις ομάδες,
    οποτε ο συνειρμός απλός... φτηνός δεκτης, ένας χρόνος εγγύηση και όλα τα image ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ.

  10. #40

    Απ: Σημαντικο για κλωνους VU+

    Και οταν ρε παίδες συμβεί κάποιο πρόβλημα με τον δέκτη, τι κάνετε; Τον στέλνετε πίσω στην Κίνα για εγγύηση;;; Και πόσο κοστίζει να στείλεις ενα τέτοιο δέμα στην Κίνα;

    Ή ειναι τόσο τρομακτική η διαφορά απο τα 98 στα 120€;;;

    Και εκτός αυτών ειναι και κατώτερα ως μηχανήματα ( επεξεργαστές κλπ)...

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •