Page 15 of 17 FirstFirst ... 11121314151617 LastLast
Results 141 to 150 of 166

Thread: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

  1. #141

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Είμαστε στα ιδια μηκη κυματος. Τον δέκτη τον δουλευω με το spark και το enigma το αφηνω καλυτερα για τους ειδικους στο Ε2 οπως ειναι τα παιδια εδω στο φορουμ.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  2. #142

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Οι δέκτες αυτοί δεν θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να έχουν enigma2 επάνω, είναι ανίσχυροι οι επεξεργαστές τους για να έχεις αξιοπρεπή εμπειρία με το enigma2 του σήμερα (όταν βγήκαν τα images ήταν πιο ελαφριά καθώς υπήρχαν αρκετοί δέκτες με τέτοιους επεξεργαστές). Και είναι πολύ κρίμα γιατί είχαν ένα μεγάλο πλεονέκτημα:
    - ήταν οι πρώτοι δέκτες με ενσωματωμένο STV090xx tuner επάνω τους και οι πρώτοι που έπαιξαν σωστά και απροβλημάτιστα multistreams (με ειδικά πατσαρισμένο enigma2, όχι της μαμάς). Αν είναι να μείνουν μόνο για τηλεθέαση, το enigma2 είναι μια χαρά, αλλά για τις σημερινές του δυνατότητες (iptv κλπ) το hardware είναι ανεπαρκές. Χώρια που στο κομμάτι του enigma2 κανείς δεν ασχολήθηκε αρκετά (πχ hbbtv κ.α).
    Οπότε όποιος τους έχει ας μείνει με το spark, δεν θα το ευχαριστηθεί το enigma2, είναι απλό!
    [COLOR=inherit !important]


    [/COLOR]
    GlamourAuraFHD skin - The vengeance of color
    For OpenPLI/SDG images:
    https://github.com/MCelliotG/GlamourAuraFHD-skin
    For OpenATV/OE-A images: https://github.com/MCelliotG/GlamourAuraFHD-ATV-skin

  3. #143

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Ευχαριστω Ηλια για την κατατοπιστική αναλυση της συμπεριφορας των AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900 στο enigma 2. Οτι και οι δυο δεκτες εχουνε ασθενεις για τα σημερινα δεδομενα επεξεργαστες ειδικα ο AMIKO ALIEN SHD-8900 που φορα το επεξεργαστη 7111 (ο AMIKO ALIEN 2 φορα πιο ισχυρο επεξεργαστη 7132) το διαβασα αρκετες φορες. Διαβασα ομως οτι η εξαιρετικη λαμπρη και καθαρη εικονα που εχουνε και οι δυο AMIKO ALIEN την οφειλουνε στην αρχιτεκτονικη του sh4. Tο enigma 2 και στους δυο δεκτες μου ειναι το enigma2 PKT Hyperion 5.5. το οποιο δεν εχει αξιοποιηθει στο επακρον. Για παραδειγμα στο Ε2 δεν εχουνε οι δυο ALIEN τυφλη ανιχνευση, στον ALIEN 2 το Ε2 δεν βλεπει το επιγειο τιουνερ DVB-T, το συστημα παγωνει, υπαρχει προβλημα στις εντολες περιστροφης του κατοπτρου, το Ε2 δεν βλεπει υβριδικη τηλεοραση συν αλλες ατελειες. Αλλωστε και τους δυο ALIEN τους αγορασα για να βλεπω τα καναλια της ΕΡΤ στις 39Ε. Αν σε αυτο προστεθει και η τελεια υβριδικη HBBTV της ΕΡΤ στο συστημα spark, συν την τελεια ποιοτητα εικονας των δυο δεκτων ALIEN , συν καποια επιπλεον εξτρα "καλουδια" που εχουν, μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αγορα των δεκτων αυτων
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  4. #144

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Μου ειπε καποιος αν βάλω σε έναν editor ενα mcas key που με ενδιαφερει, θα διαβασω εκει αναλυτικά τα κανάλια, τους δορυφόρους που βγαίνουν και τις συχνότητές τους.

    Εγω βρηκα τον key editor for Globo αλλα διαβαζοντας το mcas key που με ενδιαφερει δεν μου δινει αναλυτικες πληροφοριες, καναλι, συχνοτητα, δορυφορος, αντιθετως στην στηλη provider name γραφει κουτοσυρεμενες λεξεις και γραμματα για τα στοιχεια του καναλιου.

    Μπορειτε να μου πειτε φιλοι μου καποιο καταλληλο editor που να διαβαζει το mcas key και να μου δινει αναλυτικες πληροφοριες, καναλι, συχνοτητα, δορυφορος και απο να το κατεβασω?
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  5. #145

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Μολις βρηκα και κατεβασα τον McasKey Editor by Dekolte. Ειναι καλυτερος απο τον προηγουμενο, εχει στην στηλη comment σημειωμενο ευκρινεστατα το καναλι και τον δορυφορο οχι ομως και τις συχνοτητες. Αλλα αυτο δεν πειραζει, περνα στην 2η μοιρα γιατι μπορω να βρω την συχνοτητα του καναλιου απο αλλους πινακες (πχ.kingofsat). Αρκει που τωρα ξερω το ακριβες ονομα του καναλιου και σε ποιο δορυφορο ειναι.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  6. #146

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by tasos.cz View Post
    Μολις βρηκα και κατεβασα τον McasKey Editor by Dekolte. Ειναι καλυτερος απο τον προηγουμενο, εχει στην στηλη comment σημειωμενο ευκρινεστατα το καναλι και τον δορυφορο οχι ομως και τις συχνοτητες. Αλλα αυτο δεν πειραζει, περνα στην 2η μοιρα γιατι μπορω να βρω την συχνοτητα του καναλιου απο αλλους πινακες (πχ.kingofsat). Αρκει που τωρα ξερω το ακριβες ονομα του καναλιου και σε ποιο δορυφορο ειναι.
    Καλημέρα σε όλους. Χρησιμοποίησε αυτόν και θα τα βρεις όλα. Είναι πολύ απλός και πολύ λειτουργικός

  7. #147

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by fiestastyle View Post
    Καλημέρα σε όλους. Χρησιμοποίησε αυτόν και θα τα βρεις όλα. Είναι πολύ απλός και πολύ λειτουργικός
    Τον κατεβασα. Πραγματι ειναι απλος και λειτουργικος. Βαζοντας την δικη σου mcaskey και πηγαινοντας στα KEY BISS κανοντας μια δειγματοληπτικη ερευνα ομως βλέπω οτι ο πινακας εχει καιρο να ενημερωθει, τα στοιχεια ειναι παλια, άλλα καναλια πια δεν υπαρχουν, αλλα απο BISS γινανε CLEAR, μονο ενα καναλι αυτο που σημειωνω με μπλε χρωμα βλεπε συνημμενη εικονα εδω: https://ibb.co/ZYCgVjY ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.
    Last edited by tasos.cz; 13-03-19 at 16:50.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  8. #148

    Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Δες και αυτον....OrtonKeyEditor1.8.
    Ειναι ομως δυσκολο να βρεις αρχειο ενημερωμενο με ολα τα τελευταια . Πρεπει να κανεις μονος σου αρκετες αλλαγες ,
    και με προσοχη στις προσθηκες , γιατι αν περασεις τα 64ΚΒ θα αρχισουν τα κολληματα .

  9. #149

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Απο το συγκεκριμενο αρχειο mcaskey απλα ηθελα να βρω ποια καναλια που ειναι σε Biss (ονομα καναλιου-συχνοτητα-δορυφορος) ανοιγουνε. Eιναι ομως παλια τα στοχιεα , δεν εξυπηρετουνε. Την ΕΡΤ για παραδειγμα την αναφερει οτι ειναι στις 3,1Ε ενω εδω και καιρο εκπεμπει απο τις 39Ε
    Last edited by tasos.cz; 14-03-19 at 09:49.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  10. #150

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Πόσα λίγα πράγματα αρκούνε να μας φτιάξουνε αμέσως την διάθεση. Δοκιμάζοντας στην 43αρα LG την webTV μέσω του δεύτερου μου ΑΜΙΚΟ ALIEN έπεσα στο κανάλι MAROUSSI-KARAOKE βλέπε εδώ https://ibb.co/BsYD9KC που έπαιζε όμορφα λαϊκά τραγούδια με τέλειο ήχο και που μου φτιάξανε αμέσως την διάθεση μου. Μπράβο στο κατασκευαστή της λίστας android με τα free IPTV ελληνικά κανάλια
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AMIKO ALIEN 8300 HD 70euro
    By patsour in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-17, 22:50
  2. AMIKO ALIEN 2
    By Luft in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 46
    Last Post: 03-11-14, 00:20
  3. Spark 1.2.71 for Amiko Alien 2 & Alien
    By ilias in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-14, 23:12
  4. amiko 8900
    By ΠΑΥΛΟΣ in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 5
    Last Post: 20-09-12, 22:06
  5. ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ Amiko 8900 alien
    By paulk in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 2
    Last Post: 19-09-11, 21:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •