Page 14 of 17 FirstFirst ... 1011121314151617 LastLast
Results 131 to 140 of 166

Thread: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

  1. #131

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    θεωρητικα, ολα αυτα ειναι κοκκινες γραμμες...
    το τι κανει ο καθενας σπιτι του,ειναι δικαιωμα του και ειναι και ο υπευθυνος για το τι εχει και κανει...
    σε μια δημοσιευση, μεριδιο ευθυνης εχουν και αλλοι.

    πρακτικα... νομιζω οτι εχουμε μια σχετικα χαλαρη διαχειρηση στο θεμα. ουτε καμπανες πεφτουν, ουτε διαγραφες, αλλα καλο ειναι να υπαρχει καμια συσταση/υπενθυμιση, για να μην ξεφευγουμε.
    πολλες φορες τωρα, κατι τις, μπορει να γραφτει και με πολλους τροπους, ευθεις και μη επιτρεπομενους, η με πλαγιο τροπο και "ανεκτους"...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #132

    Re: Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by korn View Post
    Θα παρακαλούσα πολύ η συζήτηση να παραμείνει στο θέμα για το οποίο ξεκίνησε.-

    Συζητήσεις για γραμμές και κλειδιά (με ή χωρίς αστεράκια), σ΄αυτό το φόρουμ δεν επιτρέπονται.-

    Ευχαριστώ.-
    Σεβαστό αλλά ούτε συζήτηση άνοιξα, ούτε λεπτομέρειες έδωσα.

    Ευχαριστώ

  3. #133

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,783
    Rep Power
    2484982

    Απ: Re: Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by komhsgr View Post
    Για το θέμα γραμμες ειμαι μαζι σου, για το θεμα κλειδια ποτε δε μπορεσα να μπω σε αυτη τη λογικη,απο την μια ολοι εχουμε σπασμενα προγραμματα στον υπολογιστη μας απο την αλλη πειραζει να αναφέρουμε τα σπασμενα καναλια
    Το τι έχει ο καθένας στον υπολογιστή του είναι και δικαίωμά του και ευθύνη του.Το τι έχει ένα φόρουμ όμως είναι κυρίως ευθύνη των διαχειριστών και για τον λόγο αυτό υπάρχουν οι κανόνες της λειτουργίας του, οι οποίοι πρέπει να είναι αποδεκτοί και σεβαστοί από τα μέλη.-
    Δεν είπε κανείς ότι δεν επιτρέπεται να γίνεται συζήτηση για σπασμένα κανάλια, παρά μόνο για κλειδιά και γραμμές.
    Επίσης όπως είπε και ο Γιώργος,το κάθε θέμα έχει μεγάλη σημασία το πως το προσεγγίζει κάποιος.-

    Quote Originally Posted by fiestastyle View Post
    Σεβαστό αλλά ούτε συζήτηση άνοιξα, ούτε λεπτομέρειες έδωσα.

    Ευχαριστώ
    Δεν είπα φίλε μου ότι εσύ άνοιξες την συζήτηση, απλά ζήτησα να παραμείνουμε στο θέμα όλοι μας.-

    Ευχαριστώ.-

  4. #134

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Οπως ξερετε φιλοι μου τους δεκτες linux AMIKO ALIEN τους αγορασα μονο για τον λογο να βλεπω τα καναλια της ΕΡΤ οταν εφυγε απο τις 3,1Ε και πηγε στις 39Ε. Πραγματι τωρα οι δεκτες ΑΜΙΚΟ ALIEN μου χαριζουνε την θεαση των κρατικων καναλιων απο την Πατριδα που για μενα αυτο εχει πολυ μεγαλη σημασια. Και οχι μονο αυτο, απο μονη της εμφανιζεται στα κρατικα καναλια η υβριδικη HbbTV της ΕΡΤ που ειναι μια πολυ ευχαριστη εκπληξη για μενα. Μπαινω παντα με το μπουταρισμα spark που ειναι ευχρηστο, απλο, αποτελεσματικο και λειτουργικο.

    Διατυπωνω το εξης ερωτημα μου προς εσας που ολοι σας ειστε αυθεντιες στο enigma 2.

    Αξιζει τον δεκτη AMIKO ALIEN να τον χρησιμοποιησω με το boot στο enigma 2?
    Τι μπορει να μου προσφερει περισσοτερο ο AMIKO ALIEN στο enigma 2 σε σχεση με το spark?
    Η μηπως ειστε της αποψης να κατσω στα αυγα μου με το spark με τα καναλια της ΕΡΤ και την υβριδικη της ΕΡΤ και να μην πειραξω τον AMIKO ALIEN?

    Ευχαριστω για την καθε απαντηση σας.
    Tασος απο την Τσεχια
    Tasos.cz
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  5. #135

    apostolos's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    924
    Rep Power
    154204

    Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Ότι δουλευει δεν το πειράζεις...
    Μεινε με το spark.
    Δορυφορικοί Δεκτες:
    zero 4k uhd /gbquad UHD 4k /OS NINO PRO
    ΠΙΑΤΟ 1.23x1.32 / ΠΙΑΤΑ 2x -1.10x1.20/ 2x-Tecatel.1.10X1.20
    NECO 0,92x1,00

  6. #136

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Τασο, το enigma2 ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο αυτο που δουλευεις...
    το μεγαλο θεμα που υπαρχει με το enigma2 του συγκεκριμενου δεκτη,ειναι οτι γενικοτερα το λογισμικο του ειναι καποιες "αλχημειες" , που σημαινει ακομα περισσοτερες "παγιδες" σε σχεση με καποιον καθαρο δεκτη enigma...(καποια στοιχεια θα πρεπει να τα κατεβαζεις και να τα περνας μονος, να τα τροποποιεις κλπ...)
    οποτε αν χρειαζεσαι δεκτη για να βλεπεις, τον αφηνεις οπως ειναι...
    αν καποια στιγμη σου ερθει ορεξη για σκαλισμα και αυτη την ωραια-γλυκια ταλαιπωρια που προσφερουν αυτοι οι δεκτες στους "fun" τους , τοτε δωσε μια ευκαιρια στο enigma2...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #137

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    ΟΚ Γιωργο και Αποστολε. Μενω ως εχει με το "σιδερενιο-αλανθαστο" spark και δεν σκαλιζω τον δεκτη για το Ε2. Τουλαχιστον για την ωρα μεχρι που μου την "βαρεσει" και θα αρχισω να ψαχνομαι για την ωραια-γλυκια ταλαιπωρια. Προς το παρον και τα δυο μηχανακια ΑΜΙΚΟ ALIEN εκπληρωνουνε τον σκοπο της αγορας τους και μενω με το παραπανω ικανοποιημενος απο την αγορα αυτη. Νασται καλα φιλοι μου
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  8. #138

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Τιμή 644 η 755 στην διαδρομή var/keys?

    Γεια σας φιλοι μου. Διάβασα κάπου ότι συνδέοντας με το DCC τον δέκτη με τον υπολογιστή στα αρχεία που θα ρίξω απο τον Η/Υ στον δέκτη στην διαδρομή var/bin πρέπει να αλλάξω δικαιώματα και να ορίσω τιμή 755

    Ισχύει το ίδιο και για την διαδρομή var/keys?
    Δηλαδή τα αρχεία που θα ρίξω απο τον Η/Υ στον δέκτη στην διαδρομή var/keys πρέπει να αλλάξω δικαιώματα και να ορίσω τιμή 755 η να αφήσω την τιμη 644 που έχει το αρχειο οταν το μεταφέρω στον δέκτη?
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  9. #139

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    γενικοτερα τα αρχεια που ειναι μεσα στον δεκτη,ειναι σε 2 μεγαλες κατηγοριες...
    τα ενεργα (εκτελεσιμα) και αυτα που ειναι μονο προς αναγνωση απο καποιο προγραμμα του δεκτη.
    755 δινουμε στα αρχεια που θελουμε να εκτελουν καποια εντολη,η καποια λειτουργεια (συνηθως τυπου .bin η script).
    644 σε αυτα που απλα διαβαζονται απο τον δεκτη (και αυτο που αναφερεις ειναι σε αυτη την κατηγορια).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #140

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by tasos.cz View Post
    Οπως ξερετε φιλοι μου τους δεκτες linux AMIKO ALIEN τους αγορασα μονο για τον λογο να βλεπω τα καναλια της ΕΡΤ οταν εφυγε απο τις 3,1Ε και πηγε στις 39Ε. Πραγματι τωρα οι δεκτες ΑΜΙΚΟ ALIEN μου χαριζουνε την θεαση των κρατικων καναλιων απο την Πατριδα που για μενα αυτο εχει πολυ μεγαλη σημασια. Και οχι μονο αυτο, απο μονη της εμφανιζεται στα κρατικα καναλια η υβριδικη HbbTV της ΕΡΤ που ειναι μια πολυ ευχαριστη εκπληξη για μενα. Μπαινω παντα με το μπουταρισμα spark που ειναι ευχρηστο, απλο, αποτελεσματικο και λειτουργικο.

    Διατυπωνω το εξης ερωτημα μου προς εσας που ολοι σας ειστε αυθεντιες στο enigma 2.

    Αξιζει τον δεκτη AMIKO ALIEN να τον χρησιμοποιησω με το boot στο enigma 2?
    Τι μπορει να μου προσφερει περισσοτερο ο AMIKO ALIEN στο enigma 2 σε σχεση με το spark?
    Η μηπως ειστε της αποψης να κατσω στα αυγα μου με το spark με τα καναλια της ΕΡΤ και την υβριδικη της ΕΡΤ και να μην πειραξω τον AMIKO ALIEN?

    Ευχαριστω για την καθε απαντηση σας.
    Tασος απο την Τσεχια
    Tasos.cz
    Το spark με έχει βολέψει πιο πολύ από το enigma στον συγκεκριμένο δέκτη. Μπορεί να μην είναι τόσο εντυπωσιακό αλλά κάνεις πάρα πολλά. Όταν τον αγόρασα ξεκίνησα να δουλεύω enigma2, αλλά μετά από 2-3 μήνες που ασχολήθηκα με το spark, αυτό είναι βασικό και το enigma το έχω περισσότερο για χαβαλέ

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AMIKO ALIEN 8300 HD 70euro
    By patsour in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-17, 22:50
  2. AMIKO ALIEN 2
    By Luft in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 46
    Last Post: 03-11-14, 00:20
  3. Spark 1.2.71 for Amiko Alien 2 & Alien
    By ilias in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-14, 23:12
  4. amiko 8900
    By ΠΑΥΛΟΣ in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 5
    Last Post: 20-09-12, 22:06
  5. ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ Amiko 8900 alien
    By paulk in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 2
    Last Post: 19-09-11, 21:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •