Page 23 of 30 FirstFirst ... 192021222324252627 ... LastLast
Results 221 to 230 of 295

Thread: DDamir Subtitle Player

  1. #221

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,784
    Rep Power
    2484984

    Απ: DDamir Subtitle Player

    DDamir subtitles player 3.29 python 2,7 (manuall)


    Dear friend, try this solutions for your problems. This files for manual install only for DDamir subtitles player 3.29 python 2.7.

    First, delete all files off DDamir subtitles player on relations:
    - usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions/DDsubt-this last file,
    - second, delete file ddsubt on etc folder, and FULLrestart enigma.

    - Unrar file, and file DDsubt (on file ,, usr,,) with FTP program send on relations usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions/... and set permission to file 0755,
    second file with name ddsubt, send on folder etc, and set permission 0755.
    Now, once again Full restart enigma, and this is ALL....

    And, big THANK,s zupy


  2. #222

    Απ: DDamir Subtitle Player

    Καλησπέρα παιδιά,
    είμαι πολύ καινούργιος στο χώρο και θα ήθελα την βοήθειά σας. Εχω ένα dreambox 800se με openpli2.1. Εγκατέστησα την έκδοση 3.29 αλλά δεν μπορεί να το τρέξει με τίποτα.Τι μπορώ να κάνω για να μπορώ τελικά να έχω υπότιτλους;
    Ευχαριστώ

  3. #223

    nikosthe's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    206
    Rep Power
    10728

    Απ: DDamir Subtitle Player

    καλησπέρα,
    από που έκανες την εγκατάσταση.,το εγκατέστησε..????...όταν λες ότι δεν μπορεις να το τρέξεις....βλέπεις το plugin αλλά δεν τρέχει ???
    παμε μπροστα ολοι μαζι.........

  4. #224

    Απ: DDamir Subtitle Player

    Χθές εγκατέστησα την 3.29 αλλά δεν το έτρεχε καθόλου. Τελικά σήμερα κατέβασα και εγκατέστησα μέσα απο το new menu την έκδοση 3.21, αλλά μου εμφανίζει πρόβλημα όταν επιλέγω τον τίτλο της εκάστοτε ταινίας.Μου βγάζει το εξής μύνημα κάθε φορά που το χρησιμοποιώ:
    An error haw occured!
    Failed to parse page for this title!
    Please report this error if it continues...

  5. #225

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: DDamir Subtitle Player

    φιλε μου,ολα οσα λες,ειναι απλα αναφορες χωρις τις απαραιτητες λεπτομερειες. την 3.21 απλα ξεχνα την γιατι δεν κανει συνδεση στην βαση δεδομενων της.
    σχετικα με την 3.29,ο Νικος πιο πανω σε ρωτησε απο που την κατεβασες (και κυριως τι κατεβασες) οπως επισης και το τι σημαινει το "δεν τρεχει".βγαζει καποιο σφαλμα? και ποιο ειναι αυτο...
    γραφεις οτι το λογισμικο σου ειναι pli 2.1 οποτε python 2.6 (η αλλιως Ο.Ε 1.6) αν κατεβασες καποια για Ο.Ε 2.0 (python 2.7) λογικο ειναι να μην παιξει. και ΑΝ παιξει καποια,τοτε αυτη θα ειναι μονο η 3.29 και μην παιδευεσαι αδικα με τις αλλες.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #226

    Απ: DDamir Subtitle Player

    Κατέβασα απο τα downloads της σελίδας την 3.29(δεν γράφει αν είναι για Ο.Ε, 1.6). Με ένα φλασάκι έκανα εγκατάσταση το plugin και έκανα επανεκκίνηση. Όταν μετά πάω στα πρόσθετα μου βγάζει το εξής μύνημα:Μερικά πρόσθετα δεν είναι διαθέσιμα:
    Extensios/DD_SUBT(Bad magic number in/usr/ib/enigma2/python/Plugins?extensions?DD_subt/_init_.pyo)

    Πείτε μου μία τελευταία γνώμη για το τι κάνω λάθος και εάν δεν καταφέρω κάτι, δεν πειράζει. Σας ευχάριστώ πολύ για την βοήθεια, αλλά πέσατε σε πολύ αρχάριο και γι' αυτό δεν ήξερα να σας δώσω λεπτομέρειες, βέβαια όσο ασχολούμαι μαθαίνω και περισσότερα.

  7. #227

    nikosthe's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    206
    Rep Power
    10728

    Απ: DDamir Subtitle Player

    καλησπέρα φίλε zouvakos,
    έχεις είπες το pli 2.1 ....και θα κάνεις 2 κινήσεις
    1..μήνυμα..203...........http://www.satdreamgr.com/forum/show...-Player/page21
    2..μήνυμα..220...........http://www.satdreamgr.com/forum/show...-Player/page22
    ....Καλή επιτυχία...
    παμε μπροστα ολοι μαζι.........

  8. #228

    Απ: DDamir Subtitle Player

    Νίκο, δυστυχώς απέτυχα!!! Ακολούθησα τα βήματα που μου είπες και μου βγάζει το ίδιο μύνημα που είπα και πιο πάνω. Δεν πειράζει αφού δεν μπορώ να το έχω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθεια.

    Θανάσης

  9. #229

    nikosthe's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    206
    Rep Power
    10728

    Απ: DDamir Subtitle Player

    Θανάση καλησπέρα ,
    για μένα κακώς τα παρατάς μια και είναι ένα πολύ καλό plugin αν μπορείς βέβαια να βλέπεις ταινίες από ξένους provider...
    είσαι αρχάριος είπες αλλά ,είπες ακόμη όσο ασχολείσαι μαθαίνεις.....
    Τώρα για τις 2 κινήσεις που έκανες ,απεγκατέστησες το ήδη υπάρχον..??...έκανες επανεκκινήσεις τον δέκτη μετά από κάθε απεγκατάσταση-εγκατάσταση..
    και τελευταιο...γιατί δεν περνάς σε ΟΕ 2.0....????
    όσο για τις ερωτήσεις που θες να κάνεις ,ρώτα ότι θέλεις όση χαζή κι αν νομίζεις εσύ.... απλά πριν ρωτήσεις ,κοίτα σε ποιο θέμα ακριβώς πρέπει να απευθυνθείς ,διάβασε τι σχετικό έχει γραφτεί και ΡΩΤΑ ΑΦΟΒΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.....
    παμε μπροστα ολοι μαζι.........

  10. #230
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: DDamir Subtitle Player

    γεια σου και απο εμενα φιλε μου. πηγεναι στο 1) μενου του δεκτη σου και μετα πληροφοριες και μετα περι, και πες μας τι image φορας 2) αν "καταλαβεις " τι ειναι το image σου(εννοω οε 2.0 η 1.6 ) πηγαινε τοτε στα downloads της σελιδας που ειμαστε, και κατεβασε το newmenu το αντιστοιχο, επειτα κανε απο εκει εγκατασταση το plugin και τελειωσες. ειναι φοβερο το plugin αυτο μας εχει σωσει.οτι απορια εχεις ρωτα αφοβα, καποτε ολοι ειμασταν αρχαριοι, τωρα ειμαστε καπως καλυτεροι. δεν πρεπει να σε παιρνει αποκατω. τα παιδια στο site ειναι κορυφες στο ειδος τους. ακουσε με.προχωρα!!!!!

Page 23 of 30 FirstFirst ... 192021222324252627 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Subtitle Player 3.24
    By kalkan99 in forum Plugins Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-14, 19:28
  2. Subtitle Player by DDamir OE2.0
    By sat gr in forum Enigma2 Plugins ΟΕ 2.0
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-12, 14:28
  3. Tutorial in English for DDamir Subtitle player
    By korn in forum Εγχειρίδια Dream E2
    Replies: 0
    Last Post: 20-09-11, 09:31
  4. Subtitle Player for VU DUO
    By korn in forum Enigma2 Plugins ΟΕ 2.0
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-11, 01:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •