Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 11 to 20 of 55

Thread: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se

  1. #11
    Επειδή το Log-File είναι μεγάλο, αυτό είναι το λάθος που μου δίνει

    OverflowError: in method 'eDVBSatelliteEquipmentControl_setLatitude', argument 2 of type 'float'

  2. #12
    Καλησπέρα παιδιά...

    Νέος στο χώρο ...νεος και στηην παρέα ...εγκατέστησα το image αλλά έχω πρόβλημα με την ώρα σήμερα μου βγάζει ότι έχουμε 6/8/2011 και δεν αλλάζει...

    Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ;
    (Συγχωρέστε με μπορεί να σας μοιάζει αστεία):

    Τι κάνω για να παίρνω εικονίδια καναλιών και πληροφορίες προγράμματος όπως στην εικόνα 4 που έχετε παραπάνω με το ZDF HD KAI TO EPG TOY?

    Δεν θα ήταν καλό να έχετε κάποιες οδηγίες χρήσης ένα πρόχειρο how to - user manual για όλους εμάς τους νέους χρήστες;
    Θα μας βοηθούσε πάρα πολύ αντι να περιπλανόμαστε σε μενού και να κάνουμε ρυθμίσεις στην τύχη και αν κάτσει...

  3. #13

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,784
    Rep Power
    2484984
    Για την ημερομηνία δοκίμασε αυτό που λέει ο φίλος εδώ

    http://www.satdreamgr.com/forum/imag...800/#post11412
    δεν ξέρω εάν θα σου δουλέψει, δεν έχω τον συγκεκριμένο δέκτη να το τεστάρω.-

    Για να έχεις τα εικονίδια (picon) των καναλιών υπάρχουν πολλοί τρόποι. Μπλε κουμπί/ sif panel/ διαχείριση λογισμικού / picon και κατέβασε αυτά που θέλεις. Αν θέλεις πέρασέ τα χειροκίνητα με ftp πρόγραμμα π.χ. DCC. Τα βάζεις στην θέση media/usb/picon και μετά εμφανίζονται.-

    - Για το epg πας στο κάθε κανάλι και σε 1-2 λεπτά τα κατεβάζει μόνο του.-

    -Αν είσαι συνδρομητής στο ελληνικό πακέτο και θέλεις να έχεις 8ήμερο πρόγραμμα πας μενού/εγκατάσταση/crossepg/ρυθμίσεις βάλε συσκευή αποθήκευσης (τι διαθέτεις) και προγραμματισμένη μεταφόρτωση. Βάλε μια φορά την μέρα και από κάτω ακριβώς την ώρα που θέλεις να γίνεται.-
    Μετά πας πίσω/πάροχοι και επιλέγεις τον πάροχο που θέλεις. Πατάς κίτρινο κουμπί και έχει το epg για 8 περίπου μέρες.-
    Κάθε μέρα μετά ανάλογα με την ρύθμιση που έχεις κάνει ενημερώνεται μόνο του.-

  4. #14

    nikolis123's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    καταγωγη καρδιτσα
    Age
    63
    Posts
    1,485
    Rep Power
    1578
    kalimera

    exo ena provlima perasa to imatze ola kanonika to skliro disko ton ekana ala exo provlima eno kani engrafi meta pao na do ti egrapsa patao na do ke den dixni tipota

  5. #15

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267
    Μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση των DVB-Modules 2.6.18-7.4 με την τελευταία έκδοση από το NewMenu (Downloads) για τα image μας

    Code:
    Upgrading dreambox-dvb-modules on root from 2.6.18-7.4-dm800-20110506-r0 to 2.6.18-7.4-dm800-20110821-r0...
    Configuring dreambox-dvb-modules.
    [IMG]http://img841.**************/img841/6149/screenshotqnt.jpg[/IMG]
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  6. #16
    cccam και mg cam που θα βρώ

  7. #17

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,784
    Rep Power
    2484984
    Πας στο new menu και θα το βρεις

    Δες την 7η φώτο της παρουσίασης του image στην πρώτη σελίδα.-

  8. #18
    Σ'ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά πολύ ωραίο image

  9. #19
    Καλησπέρα κι' από εμένα. Πρόσφατα εγκατέστησα το SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se, σ' ένα καινούργιο δέκτη "dreambox 800 HD se" (ορίτζιναλ) o οποίος κινεί πιάτο 1μ με USALS. Οταν δίνω τις συντεταγμένες της κατοικίας μου στο μενού του Image και πατώ ΟΚ, αυτές δεν αποθηκεύονται και δεν μπορεί να σεταριστεί το tuner.
    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  10. #20

    nikos21's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Boulevard Of Broken Dreams
    Posts
    828
    Rep Power
    827
    Quote Originally Posted by giakip View Post
    Καλησπέρα κι' από εμένα. Πρόσφατα εγκατέστησα το SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se, σ' ένα καινούργιο δέκτη "dreambox 800 HD se" (ορίτζιναλ) o οποίος κινεί πιάτο 1μ με USALS. Οταν δίνω τις συντεταγμένες της κατοικίας μου στο μενού του Image και πατώ ΟΚ, αυτές δεν αποθηκεύονται και δεν μπορεί να σεταριστεί το tuner.
    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Εκτος απο τις συντεταγμενες πρεπει να βαλεις lnb 1 τυπος diseqc 1.1 η 1.2 αναλογα τι εχεις,και χρηση usals για τον δορυφορο βαζεις οχι και αποθηκευμενη θεση 1,τα αλλα δεν πειραζεις τιποτα.Το ιδιο κανεις και στους αλλους δορυφορους το μονο που αλαζεις ειναι η θεση 2 3 4 αναλογα ποσους θελεις.Μετα πατας αυτοματη η χειροκινητη ανιχνευση,μονο στη χειροκινιτη επιλεγεις δορυφορο και συχνοτητα.Αν θελεις ανεβαζω και οδηγο.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se
    By renos2 in forum Images DM800SE
    Replies: 3
    Last Post: 17-12-12, 18:31
  2. Replies: 10
    Last Post: 08-12-12, 19:05
  3. SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM500hd
    By nikosthe in forum Dm 500hd
    Replies: 8
    Last Post: 18-09-12, 22:43
  4. Replies: 55
    Last Post: 17-04-12, 20:27
  5. Replies: 2
    Last Post: 29-02-12, 23:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •