Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 61 to 70 of 77

Thread: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

  1. #61

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Re: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Η σκληρό δίσκο.
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  2. #62

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    επισης,μπορεις να δοκιμασεις και το εξης (στο 90% των περιπτωσεων που το εχω δοκιμασει,δουλεψε). στις ρυθμισεις δορυφορων του δεκτη, υπαρχει ενας αριθμος ως αποθηκευμενη θεση δορυφορου. πχ "hotbird αποθηκευμενη θεση 001" κλπ. αν σημειωσεις καπου αυτες τις αντιστοιχιες και μετα στο νεο image τα ξαναορισεις στις ιδιες θεσης,λογικα θα ειναι κατευθειαν ετοιμο.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #63

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Έκανα Backup από το pli 3 και με restore με SatDream όλα σφαίρα και όλα στη θέση τους.
    Ευχαριστώ

  4. #64

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Πολύ καλό το image.
    Επειδή μου αρέσει να δοκιμάζω διάφορα images, προσπάθησα να βάλω στο στικάκι μου ένα άλλο (2 φορές μάλιστα) αλλά δε μπουτάρει το μηχάνημα όταν είναι μέσα το στικάκι με το νέο image που θέλω να περάσω, μένει κόκκινο το φωτάκι. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

  5. #65

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Κανε format το stick ξανά σε fat32 και προσπάθησε
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  6. #66

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Quote Originally Posted by devilcosta View Post
    Κανε format το stick ξανά σε fat32 και προσπάθησε
    Το έκανα, τίποτα. Τι έγινε κόλλησα σε αυτό το image?

  7. #67

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Quote Originally Posted by netswim View Post
    Πολύ καλό το image.
    Επειδή μου αρέσει να δοκιμάζω διάφορα images, προσπάθησα να βάλω στο στικάκι μου ένα άλλο (2 φορές μάλιστα) αλλά δε μπουτάρει το μηχάνημα όταν είναι μέσα το στικάκι με το νέο image που θέλω να περάσω, μένει κόκκινο το φωτάκι. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.
    θα ηθελες λιγο να δωσεις καποιες παραπανω πληροφοριες,για το τι εννοεις με αυτο?
    1)πας να φλασαρεις αλλο image και δεν σε αφηνει? -> δοκιμασε στο ενδιαμεσο να περασεις ενα vu original και μετα το οποιο αλλο
    2)εννεοεις με καποιο τροπο σε multiboot? -> ξεχνα το,τα image που εχουν βαση pli,δεν υποστηριζουν multiboot.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #68

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    θα ηθελες λιγο να δωσεις καποιες παραπανω πληροφοριες,για το τι εννοεις με αυτο?
    1)πας να φλασαρεις αλλο image και δεν σε αφηνει? -> δοκιμασε στο ενδιαμεσο να περασεις ενα vu original και μετα το οποιο αλλο
    2)εννεοεις με καποιο τροπο σε multiboot? -> ξεχνα το,τα image που εχουν βαση pli,δεν υποστηριζουν multiboot.
    Προσπάθησα να βάλω το openatv ή το openspa. Έβαλα το folder vuplus κανονικά στο στικάκι και έκανα boot. το φωτάκι από κόκκινο φλάσαρε μία φορά και ξαναγύρισε σε κόκκινο χωρίς να μπουτάρει και να φορτώσει το image που είχα στο στικάκι. Όταν βγάζω το στικάκι μπουτάρει αμέσως χωρίς να πατήσω κουμπί, στο satdreamgr.

  9. #69

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Quote Originally Posted by netswim View Post
    Προσπάθησα να βάλω το openatv ή το openspa. Έβαλα το folder vuplus κανονικά στο στικάκι και έκανα boot. το φωτάκι από κόκκινο φλάσαρε μία φορά και ξαναγύρισε σε κόκκινο χωρίς να μπουτάρει και να φορτώσει το image που είχα στο στικάκι. Όταν βγάζω το στικάκι μπουτάρει αμέσως χωρίς να πατήσω κουμπί, στο satdreamgr.
    φιλος,κατι δε μας λες καλα. εισαι σιγουρος οτι ακολουθεις σωστα την διαδικασια? τι θα πει το "φλασαρει μια φορα και μετα γυριζει κοκκινο..." αυτο γινεται και ο δεκτης κανει εγκατασταση λογισμικου στην μνημη του.οταν μεινει αναμενο το πρασσινο,τοτε εχει ολοκληρωθει η διαδικασια . οδηγιες εδω http://www.satdreamgr.com/forum/egxe...sb-stick-7162/
    ετσι οπως το λες εσυ,ειναι οτι περιμενεις να κανει boot απο το στικακι (το οποιο δεν προκειται) και φυσικα εννοειται οτι οταν βγαλεις το στικακι,τοτε θα ξεκινησει το τελευταιο λογισμικο που εγινε σωστα εγκατασταση.
    Last edited by georgeflu; 02-12-13 at 02:04.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #70

    Απ: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    φιλος,κατι δε μας λες καλα. εισαι σιγουρος οτι ακολουθεις σωστα την διαδικασια? τι θα πει το "φλασαρει μια φορα και μετα γυριζει κοκκινο..." αυτο γινεται και ο δεκτης κανει εγκατασταση λογισμικου στην μνημη του.οταν μεινει αναμενο το πρασσινο,τοτε εχει ολοκληρωθει η διαδικασια . οδηγιες εδω http://www.satdreamgr.com/forum/egxe...sb-stick-7162/
    ετσι οπως το λες εσυ,ειναι οτι περιμενεις να κανει boot απο το στικακι (το οποιο δεν προκειται) και φυσικα εννοειται οτι οταν βγαλεις το στικακι,τοτε θα ξεκινησει το τελευταιο λογισμικο που εγινε σωστα εγκατασταση.
    Τι διαδικασία τη ξέρω για να φλασσάρω image, το θέμα είναι ότι μπουτάρω με το στικάκι με το νέο image και δε κάνει διαδικασία φλασαρίσματος, το φωτάκι του μηχανήματος παραμένει κατακόκκινο ενώ στη διαδικασία φλασαρίσματος γίνεται πιο ανοικτό (σαν πορτοκαλί) και ακόμα το στικάκι μου έχει φωτάκι που ανάβει όταν δουλεύει και τώρα μένει κλειστό, πράγμα που δείχνει ότι δε διαβάζει το στικάκι με το image.
    Υπάρχει περίπτωση να μη διαβάζει ότι είναι παλαιότερο το pli4 που είναι το satDreamgr?

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Article: SatDreamGr New Edition Image Vu Duo
    By dimfil in forum Άρθρα Κεντρικής Σελίδας
    Replies: 0
    Last Post: 12-03-13, 20:45
  2. Article: SatDreamGr New Edition Image VU+Solo
    By Dr.Dream in forum Άρθρα Κεντρικής Σελίδας
    Replies: 0
    Last Post: 12-03-13, 16:06
  3. Απ: SatDreamGr New Edition Image DM500HD
    By pepis in forum Dm 500hd
    Replies: 2
    Last Post: 21-10-12, 17:20
  4. SatDreamGr New Edition Image Vu Duo
    By dimfil in forum Vu+ Duo
    Replies: 21
    Last Post: 09-06-12, 18:41
  5. SatDreamGr New Edition Image Vu Uno
    By dimfil in forum Vu+ Uno
    Replies: 4
    Last Post: 30-05-12, 21:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •