Results 1 to 10 of 10

Thread: Tuner iptv

  1. #1

    Unhappy Tuner iptv

    Καλησπερα στο foroum και απο εμενα και χρονια πολλα,με υγεια το 2018.θελω την βοηθεια σας...μετα απο αναβαθμιση στο ( satdreamgr-5 osmega-20171112) εχω χασει το tuner του iptv..δεν μπορω να δω τιποτα σε iptv μου βγαζει συνεχως σφαλμα (δεν υπαρχει αυτη η υπηρησεια ελεγξετε το tuner) καθως επησεις και κατω στη μπαρα πληροφοριων εχει χαθει το (IPTV - 4K) καμια ιδεα πως μπορω να τα επαναφερω για να ξαναδω καποια καναλια σε iptv???

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Re: Tuner iptv

    για το πρωτο... ισως να μην εχω καταλαβει πληρως τι εννοεις,ποιο ειναι το "tuner" του iptv???

    για το οτι δεν εμφανιζει την πληροφορια,εσκεμενα,και για λογους ταχυτητας,εχουν αφαιρεθει οι επιπλεων πληροφοριες απο τα καναλια,οταν αυτες δεν υπαρχουν.
    δηλαδη,μεχρι τωρα,εμφανιζε ολες τις πληροφοριες,σε ολα τα καναλια,και εαν καποιες υπηρχαν (πχ DTS) ,τοτε η πληροφορια ερχοταν με "εντονο" χρωμα. τωρα εφανιζεται,μονο εαν υπαρχει στο καναλι,οπως και ολες οσες υπαρχουν (οι υπολοιπες δεν εμφανιζονται καθολου).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: Re: Tuner iptv

    Σε ευχαριστω φιλε georgeflu για τη γρηγορη απαντησι σου,,,αλλα συνεχως μου βγαζει αυτο το μηνημα,,,μεχρι τωρα το τελευταιο διαστιμα περιπου ενα μηνα εβλεπα με iptv παρα πολλα καναλια ,,,οταν εκανα την αναβαθμησει δεν ξαναειδα iptv IMG_3268.jpg

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Re: Tuner iptv

    το μυνημα το βλεπω. το βγαζει σε καθε περιπτωση,που καποιο καναλι δεν ειναι σε αντιστοιχηση με τα tuner του δεκτη. το θεμα ιμως ειναι,οτι το iptv,δεν εχει σχεση με τα tuner...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #5

    Απ: Re: Tuner iptv

    Σε ευχαριστω και παλι φιλε μου...εντοπιζεις ποιο μπορει να ειναι το προβλημα μετα την αναβαθμησει,,,να ξαναπερασω παλι το image,,θα επανελθει κανονικα να δω καποια καναλια iptv???

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Re: Tuner iptv

    αυτο δεν το ξερω,μια και δεν ξερω το τι ειναι αυτο που προκαλεσε το προβλημα. για αρχη,δοκιμασε να ξαναπερασεις την λιστα με τα καναλια σου...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Re: Tuner iptv

    επισης,για να μας φυγει καποια περιεργεια...
    μπαινοντας στο menu/panel+ /plugins /greekstreamtv ,μπορεις να δημιουργησεις και να αναβαθμισεις λιστα με καναλια στα μπουκετα. αν και δεν ειναι ενημερωμενο,καποια καναλια (πχ το "crete tv hls" δουλευουν κανονικα). δοκιμασε το να δουμε τι συμπεριφορα εχει σε αυτο...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #8

    Απ: Tuner iptv

    Σε ευχαριστω και παλι φιλε μου...εντοπιζεις ποιο μπορει να ειναι το προβλημα μετα την αναβαθμησει,,,να ξαναπερασω παλι το image,,θα επανελθει κανονικα να δω καποια καναλια iptv??? Μηπως με το update
    χαθηκε καποιος player που επαιζε iptv???

  9. #9

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Re: Tuner iptv

    στα 2 προηγουμενα μυνηματα,σου προτεινω 2 πραγματακια να κανεις, εκτος του να περασεις image. δοκιμασε τα να δουμε τι γινεται.
    το τι ειναι,απο εδω δεν μπορω να το εντοπισω,μια και οι οποιες πληροφοριες δινεις για το προβλημα,ειναι "επιφανειακες" και δεν δειχνουν τιποτα που να συσχετιζεται με το προβλημα.εγω παντως που εκανα δοκιμες και με το greeknet tv και με καποια stream καναλια,δεν βλεπω κανενα προβλημα.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #10

    Απ: Re: Tuner iptv

    Φιλε georgeflu σε ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα μου,,,εφαγα ολο το απογευμα και ξαναπερασα το image ευτυχως εστρωσε..με την αναβαθμησει προφανος καποιο αρχειο η player χαθηκε και δεν ξαναειδα iptv??? Τωρα δουλευει και παλι με λιστες m3u?? Σε ευχαριστω και παλι, σου ευχομε καλη χρονια...και σε ολους τους συμφοριτες υγεια για το 18???

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 08-12-16, 22:54
  2. Replies: 0
    Last Post: 15-04-16, 12:45
  3. Replies: 0
    Last Post: 15-04-16, 12:45
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-04-16, 12:44
  5. How to share your Vu+ tuner with MAG iptv boxes in locan network
    By sat gr in forum Εγχειρίδια Vu
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-14, 09:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •