Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 61 to 68 of 68

Thread: Δοκιμασα τον xbmc....

  1. #61

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....



    Arduino playground

  2. #62

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Καλησπέρα στην παρέα.Ειμαι κατοχος Dreambox 800se και έχω το image του Satdream.Εκανα εγκατασταση το xbmc addons .Ανοιξα την εφαρμογη μπηκα και εκανα και το update που ελεγε.Στην συνεχεια μεσα απο το xbmc εγκατέστησα το Hellenic Toons και αλλα του Lambda αλλα οταν παταω να ανοιξει δεν ανοιγει τιποτα εκανα και αλλες δοκιμες με αλλα αλλα το ιδιο αποτελεσμα.Εχει κανεις καποιο οδηγο που ακολουθησε και λειτουργησε ?
    Βρηκα στο ιντερνετ αυτον

    Install method :-
    (1) Install software items.
    (2) Install plugin XBMCAddons ipk.
    (3) Unzip the attached xbmc addons (your choice !) and ftp to folder -

    /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/XBMCAddons/XBMC

    (4) Use Settings to set your cache folder.
    (5) When script modules are required - ftp to the XBMC folder (folder with the addons). In addition - ftp all the items in the script module lib folder (except LICENCE) to :-

    /usr/lib/enigma2/python

    αλλα δεν καταλαβαινω απο το 3 και κατω

  3. #63

    Dr.Dream's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ελλαδα---Εδεσσα
    Age
    51
    Posts
    1,571
    Rep Power
    3647

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Quote Originally Posted by babis_net View Post
    Καλησπέρα στην παρέα.Ειμαι κατοχος Dreambox 800se και έχω το image του Satdream.Εκανα εγκατασταση το xbmc addons .Ανοιξα την εφαρμογη μπηκα και εκανα και το update που ελεγε.Στην συνεχεια μεσα απο το xbmc εγκατέστησα το Hellenic Toons και αλλα του Lambda αλλα οταν παταω να ανοιξει δεν ανοιγει τιποτα εκανα και αλλες δοκιμες με αλλα αλλα το ιδιο αποτελεσμα.Εχει κανεις καποιο οδηγο που ακολουθησε και λειτουργησε ?
    Βρηκα στο ιντερνετ αυτον

    Install method :-
    (1) Install software items.
    (2) Install plugin XBMCAddons ipk.
    (3) Unzip the attached xbmc addons (your choice !) and ftp to folder -

    /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/XBMCAddons/XBMC

    (4) Use Settings to set your cache folder.
    (5) When script modules are required - ftp to the XBMC folder (folder with the addons). In addition - ftp all the items in the script module lib folder (except LICENCE) to :-

    /usr/lib/enigma2/python

    αλλα δεν καταλαβαινω απο το 3 και κατω
    Καλησπερα φιλε μου
    Δεν θα δουλεψει το lambda στον δεκτη σου γιατι λογικα δεν ειναι συμβατο με το addon που υπαρχει για δεκτες το οποιο δεν ειναι ιδιο με αυτα του xbmc.
    Οποτε χρειαζετε να γινει τροποποιηση οστε να το βλεπει ο δεκτης.
    Τα προσθετα για το xbmc addon ειναι αυτα που υπαρχουν μεσα και τα οποια ειναι διαθεσημα να τα κατεβασεις μεσα απο το Plugin.
    Τα υπολοιπα repos τα οποια ειναι για το xbmc δεν υποστοιριζονται ακομα απο το plugin αυτο που ειναι για δεκτες με enigma2
    0100010001110010001011100100010001110010011001010110000101101101

    Member SatDreamGr Projects

  4. #64

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    μα μεσα απο την εφαρμογη εκανα εγκατασταση δεν εβαλα αλλο xbmc

  5. #65

    Dr.Dream's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ελλαδα---Εδεσσα
    Age
    51
    Posts
    1,571
    Rep Power
    3647

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Εχουν προσθεσει το lambda μεσα στο xbmc addon?
    Δεν το ειχα προσεξει οταν το δοκιμαζα.....και για αυτο σου ειπα οτι δεν ειναι συμβατο
    Παντος εαν το κατεβασες μεσα απο το προσθετο λογικα πρεπει να δουλευει.
    Το απογευμα που θα εχω προσβαση στον 800se που εχω σπιτι θα το δοκιμασω εαν υπαρχει μεσα στα προσθετα του xbmc addon να δω εαν εχει προβλημα
    0100010001110010001011100100010001110010011001010110000101101101

    Member SatDreamGr Projects

  6. #66

    Dr.Dream's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ελλαδα---Εδεσσα
    Age
    51
    Posts
    1,571
    Rep Power
    3647

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Quote Originally Posted by babis_net View Post
    μα μεσα απο την εφαρμογη εκανα εγκατασταση δεν εβαλα αλλο xbmc
    Λοιπον το τσεκαρα τωρα και απ'οτι ειδα εχουν αυτα τα δυο που λες αλλα μαλλον δεν ειναι αναβαθμθισμενα με τις νεες url που εχει το κανονικο xbmc οποτε για αυτο και δεν σου λουλευει
    Εκανα δοκιμη στον ixuss που εχω εδω και ειδα οτι μου κανει το ιδιο πραγμα και εμενα ενω στον υπολογιστη στο xbmc δουλευουν κανονικα οποτε ειναι θεμα αναβαθμισης του addon στους enigma2 δεκτες
    0100010001110010001011100100010001110010011001010110000101101101

    Member SatDreamGr Projects

  7. #67

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Ευχαριστω
    οποτε εσυ εγκατέστησες το xbmcaddons και μεσα απο εκει καποια Plugins και ησουν ετοιμος?Τιποτα αλλο?Πειραξες μήπως καποιο config file μεσα απο το Dreambox ?

  8. #68

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Aν προσέξεις, ο Στέφανος σου λέει ότι του έπαιξε μόνο στο pc, και όχι στον dream.
    Εγω να θυμίσω ότι πολλά απο τα plugin του xbmc υπάρχουν και δουλεύουν σαν μεμονωμένα ανεξαρτητα plugin για τον dream.
    Εγώ για παράδειγμα εχω περάσει το channel1 (υπάρχει και στο tsmedia) αλλά και φυσικά για τα Ελληνικά κανάλια το greekstreamtv (που υπάρχει ενσωματωμένο και στα satdreamgr images).
    Aν πάλι έχει κυκλοφορήσει και κάποιο ακόμα αξιόλογο, που δεν γνωρίζω, ευκαιρία είναι να το αναφέρουμε εδώ, μιας και το φερε η κουβέντα. Αυτο ουσιαστικά που λείπει είναι κάτι και για Ελληνικά παιδικά videos όπως το Ηellenic toons του xbmc...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. satdream gr και xbmc
    By stratoulis in forum Dm 800
    Replies: 28
    Last Post: 14-09-15, 22:06
  2. XBMC
    By kritop in forum Enigma2 Plugins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 24-03-15, 08:27
  3. xbmc σε android
    By suzakias in forum XBMC MEdia Player
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-14, 20:24
  4. how to use xbmc
    By RIDER in forum English Section General
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-14, 21:51
  5. Replies: 0
    Last Post: 03-12-13, 17:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •