Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: dm 800 hd se clone

  1. #1
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    dm 800 hd se clone

    εχω ενα dm 800 hd se clone και θελω να τον φλασαρω. μου βγαζει ενα μυνημα στην οθονη error 1 no ca found. προσπαθω μεσω web ( πατημενω το on off κουμπι και το καλωδιο στην πριζα συνγχρονος ) αλλα το μυνημα παραμενει . παω με καλωδιο τιποτα, τι πρεπει να κανω?

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,780
    Rep Power
    2484982

    Απ: dm 800 hd se clone


  3. #3

    Απ: dm 800 hd se clone

    καλησπερα φιλε μου χρηστο τι κανεις
    Ξεκινα απο εδω που σου λεει ο admin και
    εγω πριν απο λιγο καιρο ειχα το ιδιο προβλημα
    απλος αλλαξα την com απο 3 σε 5 και ολα εγιναν

  4. #4
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: dm 800 hd se clone

    κατεβασα ενα dreamup ferrari filler 1.3.3.7FSE και βλεπω οτι κατι γινετε. το μονο που ψαχνω ειναι το καταλληλο image γιατι κατεβαζω κατι με 87, 82 αλλλα δεν τα περνει ,κανει flashing στη αρχη και προς το τελος μου λεει failed . τωρα προσπαθω να βαλω κατι σε 79-78, λετε αυτο να περασει η πρεπει να κανω κατι αλλο?

  5. #5

    Απ: dm 800 hd se clone

    φιλε μου δεν μας ειπες τη καρτα εχεις sim2.10 η sim ferrari
    αναλογα τι καρτα εχεις περνας και το αναλογο images
    τα υπαρχουν υπαρχουν στο download

    ----εαν εχεις sim 2.10 αυτο No CA found How to fix ------
    ----εαν εχεις sim ferrari αυτο DreamUP_1_3_3_7_F ------

    υπαρχουν και αλλα προγραμματα
    αλλα δοκιμασε αυτα και πες μας τι εγινε

  6. #6

    Απ: dm 800 hd se clone

    Εδώ και λίγες μέρες, ενας πολυ καλός μου φίλος ειναι κατοχος ενός inet800hd se (κλωνοs DM800SE με ferrari sim).
    Ψαχνω να βρω image με oe 2, αλλα μάταια... Αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό ας μου το πεί.
    Επίσης να πω οτι σκεφτομαι πολυ σοβαρό το ενδεχόμενο να βάλω άλλη sim. Οι τιμές είναι σχετικά μικρες, ειδικά στο εξωτερικό. Εδώ όμως θα μ ενδιέφερε η γνώμη σας για το τι sim να παρω. Κι αυτό, όχι τόσο για την διπλή τιμή που έχει η A8P απο την 2.1 , αλλά κυρίως γιατί φοβαμαι οτι η A8P που εχει το πολύ σημαντικό πλεονέκτημα να μπορεις μετά να βάζεις original images, μπορεί να αποδειχτεί και άχρηστη μετα απο καιρό αφού λόγω του πλεονεκτήματος αυτού μπορεί να γινει πιθανο χτυπήμα της απο τον ανταγωνισμό.
    Ακούω γνώμες... (Αν είμαι oftopic καποιος mod ας το τακτοποιήσει)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  7. #7

    Απ: dm 800 hd se clone

    Quote Originally Posted by kastorasgr View Post
    Εδώ και λίγες μέρες, ενας πολυ καλός μου φίλος ειναι κατοχος ενός inet800hd se (κλωνοs DM800SE με ferrari sim).
    Ψαχνω να βρω image με oe 2, αλλα μάταια... Αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό ας μου το πεί.
    εδώ είδες;
    http://www.satdreamgr.com/forum/show...-0-SIM-Ferrari

    Quote Originally Posted by kastorasgr View Post
    Επίσης να πω οτι σκεφτομαι πολυ σοβαρό το ενδεχόμενο να βάλω άλλη sim. Οι τιμές είναι σχετικά μικρες, ειδικά στο εξωτερικό. Εδώ όμως θα μ ενδιέφερε η γνώμη σας για το τι sim να παρω. Κι αυτό, όχι τόσο για την διπλή τιμή που έχει η A8P απο την 2.1 , αλλά κυρίως γιατί φοβαμαι οτι η A8P που εχει το πολύ σημαντικό πλεονέκτημα να μπορεις μετά να βάζεις original images, μπορεί να αποδειχτεί και άχρηστη μετα απο καιρό αφού λόγω του πλεονεκτήματος αυτού μπορεί να γινει πιθανο χτυπήμα της απο τον ανταγωνισμό.
    Ακούω γνώμες... (Αν είμαι oftopic καποιος mod ας το τακτοποιήσει)
    κοίτα να βάλεις ένα από τα πιο πάνω images και βάλε τον δέκτη για πώληση σε μια αγγελία, μην ρίχνεις κι άλλα λεφτά στον κλώνο, ο πόλεμος κλώνος- γνήσιος θα συνεχίζεται και είδες ότι στους Vu+ κλώνους είχε πιο σοβαρές απώλειες.
    Γιατί δεν κοιτάτε μια μη κλώνου λύση όπως είναι ο Medi@link IXUSS ZERO που σύντομα θα βγάλει image η ομάδα μας ή κάποιον άλλο ;
    SatDreamGr

  8. #8

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: dm 800 hd se clone

    Quote Originally Posted by sat gr View Post



    Γιατί δεν κοιτάτε μια μη κλώνου λύση ;

    αυτης της αποψης ειμαι κι εγω,αλλα υπο την προυποθεση οτι δεν υπαρχει δεκτης. απο την στιγμη που υπαρχει ο δεκτης, και για πωληση να τον βγαλει,και οι πιθανοι αγοραστες ισως να σκεφτουν με τον ιδιο τροπο.τωρα αν φυσικα ο Μιχαλης βρει καποιον που να ενδιαφερεται για εναν αντιστοιχο δεκτη χωρις πολλα πολλα και αλλες απαιτησεις...εκει μπορει να τον "ξεφορτωθει".
    μεχρι ομως να συμβει κατι τετοιο (επειδη ισως να αργησει) μπορουν οι πιο ψαγμενοι να πουν την αποψη τους σχετικα με τις 2 τυπων sim που ρωτησε ο Μιχαλης και απο εκει και περα,αυτος αναλογα με το κοστος και τα δεδομενα, πρατει οτι νομιζει σωστο.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #9

    Απ: dm 800 hd se clone

    σωστός ο συνονόματος

    SatDreamGr

  10. #10

    Απ: dm 800 hd se clone

    Όντως ο Medi@link, απ ότι είμαι σε θέση να γνωρίζω απο την δουλειά που γίνεται εδω μέσα, εναι ένας πολλά υποσχόμενος δέκτης, και κυρίως στην σχεση απόδοσης και τιμής.
    Επειδή οι εποχές όμως δεν βοηθούν τις αγορές, όπως είπε κι ο έταιρος Γιώργος, αφου υπάρχει ο δέκτης (και πολλή όρεξη για ψαξιμο, ασχετως αν δεν υπαρχει χρονος), θα προχωρήσουμε μ αυτον. Με την πρωτη ευκαιρία θα δοκιμασω να του βάλω το παραπάνω image, αν και δεν ειμαι αισιόδοξος. Κι αυτό γιατί όπου βρηκα ΟΕ2 για ferrari, το 90% είχε αποσυρθει το link, και το 10% ήταν άλλο απο αυτο που έπρεπε...
    Πάντως και την συζήτηση για την επιλογή καρτας (ασχέτως αν εναι offtopic εδω) την θεωρω ακρως ενδιαφερουσα.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ts panel for pli 2.1 ferrari sim clone dreambox clone hd 800 se
    By sakis1234567 in forum Enigma2 Plugins ΟΕ 2.0
    Replies: 1
    Last Post: 09-06-15, 16:01
  2. Caution! Vu+ Clone
    By underconstruction in forum Περί VU Enigma 2
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-14, 08:22
  3. Βοήθεια για αγορά clone DM 500HD
    By gorath in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 0
    Last Post: 12-04-12, 19:18
  4. Ποιον Clone Dreambox 800 έχω;
    By casper_13 in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-12, 10:27
  5. Βοηθεια για dm800 clone sim 2.0.1
    By inagadda in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 04-01-12, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •