Results 1 to 4 of 4

Thread: dm800 παρ'αξενη συμπεροφορά

  1. #1

    dm800 παρ'αξενη συμπεροφορά

    εβαλα στον 800 κλωνο ενα image blackhole 1-7-4 kamelamine και τον μετετρεψα σε vu+solo ειναι φυσιολογικο?παιζει μια χαρα μονο που δεν μπορω να δω τα καναλια του δεκτη στο pc οπως εκανα με το pli που ειχα πριν,κ δεν παιζουν οι υποτιτλοι με το subtitles 3.09 η κ νεωτερη εκδοση.μπορει να βοηθησει καποιος για αυτα τα δυο θεματα?ευχαριστω.η εικονα που εχω τωρα με το image BH ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ PLI.

  2. #2

    Απ: dm800 παρ'αξενη συμπεροφορά

    Quote Originally Posted by marinos View Post
    εβαλα στον 800 κλωνο ενα image blackhole 1-7-4 kamelamine και τον μετετρεψα σε vu+solo ειναι φυσιολογικο?παιζει μια χαρα μονο που δεν μπορω να δω τα καναλια του δεκτη στο pc οπως εκανα με το pli που ειχα πριν,κ δεν παιζουν οι υποτιτλοι με το subtitles 3.09 η κ νεωτερη εκδοση.μπορει να βοηθησει καποιος για αυτα τα δυο θεματα?ευχαριστω.η εικονα που εχω τωρα με το image BH ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ PLI.
    καταρχην γιατι μπαινεις σε τετοια διαδικασια?
    βρες ενα ετοιμο image για την sim του κλωνου σου και μην μπερδευεσαι με μετατροπες..
    οσο αναφορα την εικονα,δεν νομιζω οτι την διαφορα την εκανε το image,αλλα πιθανον καποιο Plugin που δεν ειχε περασμενο το pli(πχ autoresolution)
    Last edited by dmtrpapa; 18-05-13 at 16:27.

  3. #3

    Απ: dm800 παρ'αξενη συμπεροφορά

    μπορω να δω τα καναλια απο τον dream στο pc? με black hole image 1-7-4?εχω τον 800hd κλωνο

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: dm800 παρ'αξενη συμπεροφορά

    φιλε μου,κατ αρχην οταν εχεις εναν δεκτη κλωνο,το καθε image "πατσαρεται" ειδικα γι αυτον.οταν τωρα ενα image που ουσιαστικα ειναι για αλλον δεκτη φτιαχνεται για τον δικο σου,τοτε αυτο "διπλοπατσαρεται". το αποτελεσμα (πολυ πιο εντονα στην δευτερη περιπτωση),ειναι πολλα προσθετα να μην εγκαθιστανται σωστα,η να μην λειτουργουν σωστα (στην περιπτωση σου,το image εχει φτιαχτει για kernel 3.1.1 και εχει τροποποιηθει για να δουλεψει σε 2.6.18). προφανως δεν δουλευει σωστα η web interface στον δεκτη σου,οποτε η θα πρεπει να ψαξεις να βρεις καποια συμβατη εκδοση της web interface (η καποια openwebinterface) η μπορεις να δοκιμασεις καποιο αλλο προγραμμα,οπως το dreamstream.
    παντως,επειδη αυτο που εκανες εσυ τωρα,το εκανα λιγο παλαιοτερα κι εγω σε xtrend 9000 (ηθελα κι εγω blackhole),ειδα πολλα προβληματα (και μαλιστα πολλες φορες "αστεια"),με αποτελεσμα να βαλω πανω καποιο δικο του image,που μπορει να υστερουσε σε καποια πραγματα,αλλα οτι ηταν να κανει,το εκανε μια χαρα.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. D.M.S-LV-Img-dm800-OE2.0
    By sat gr in forum Images Dm800
    Replies: 31
    Last Post: 12-11-16, 15:59
  2. D.M.S-LV-Img-dm800-OE2.0
    By korn in forum Images Dm800
    Replies: 33
    Last Post: 03-12-15, 16:24
  3. dm800 κλωνος προβλημα
    By G6519 in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 10
    Last Post: 21-01-14, 21:58
  4. Δεν Ξεκεινά ο DM800
    By harisgr in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 12
    Last Post: 26-09-11, 23:06
  5. Απομακρυσμένος έλεγχος dm800
    By harisgr in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 2
    Last Post: 04-07-11, 22:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •