Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: dm800pro wifi

  1. #1

    dm800pro wifi

    γεια σε ολους εχω 1 dm800pro sim 2.01 και 8ελω να βαλω κεραια για να το συνδεσω ασυρματα.το στικακι μου ειναι της kingston και δεν το βλεπει ο δεκτης μου,τι μπορω να κανω ?

  2. #2

    Απ: dm800pro wifi

    ρίξε μια ματιά εδώ

    http://www.satdreamgr.com/forum/peri...diakopes-6009/

  3. #3

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: dm800pro wifi

    φιλαρακο,το στικακι σου ειναι kingston,αλλα το βασικο ειναι τι chip εχει.αν μπορεις να το δεις (εστω και με μια αναζητηση στο google με το μοντελο του) ισως να ειναι πιο ευκολο,να δουμε αν υποστηριζεται η οχι.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #4

    Απ: dm800pro wifi

    επειδη δεν γνωριζω και πολλα απο τεχνολογια το στικακι μου ειναι αυτο http://www.mallbit.gr/diktyaka-proio...g01.html?pop=0 αν δεν κανει αυτο 8α αγορασω καποιο αλλο,αν μπορει καποιος να βοηθησει του ειμαι υποχρεως ευχαριστω!

  5. #5

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: dm800pro wifi

    βλεποντας αυτη την σελιδα
    Code:
    http://www.dot-media.gr/aspProductDetail.aspx?ProID=050010&vNet=0
    ,στα χαρακτηριστικα του,το δεινει realteck 8187L .αν οντως ισχυει αυτο,τοτε το nemesis τουλαχιστον που δοκιμαζω στον δεκτη τωρα,πρεπει να το υποστηριζει ,αρκει να μπεις και να ενεργοποιησεις το kernel του (και φυσικα,αν το κανεις θα θελαμε να μας πεις το αποτελεσμα,ωστε να εχουμε και καποιο σιγουρο στικακι οτι δουλευει).τωρα για αλλο στικακι...ηδη προτεινα εγω στον φιλο Grecko καποιο και αντι να ησυχασει,τον εβαλα σε περισοοτερους μπελαδες,γιατι ενω το βλεπει ο δεκτης,δεν το ξεκιναει.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #6

    Απ: dm800pro wifi

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    ...ηδη προτεινα εγω στον φιλο Grecko καποιο και αντι να ησυχασει,τον εβαλα σε περισοοτερους μπελαδες,γιατι ενω το βλεπει ο δεκτης,δεν το ξεκιναει.
    Δεν πειράζει. Σου ζήτησα την γνώμη σου αλλά ήμουν άτυχος που δεν δούλεψε. Δεν φταις εσύ. Εξάλλου δεν ήταν και μεγάλο το ποσό.

    Αν πράγματι το δοκιμάσει ο φίλος αυτό που λέτε τώρα (TPLINK TL-WN321G 802.11b/g 54bps USB Adapter) ας μας πει αν το αναγνώρισε και αν δούλεψε τελικά.
    Αν είναι να αγοράσω και εγώ το ίδιο.

    Πάντως αυτό που δοκίμασα εγώ δεν δουλεύει και μην το πάρετε όσοι το σκέφτεστε (USB WIFI DONGLE MT-WN720N). Θα δείτε στο thread που είχα ξεκινήσει λεπτομέρειες.

  7. #7

    Απ: dm800pro wifi

    καλημερα παιδια με το συγκεκρημενο στικακι δεν καταφερα να κανω πολλα αλλα πηρα 1 linksys και δουλεβει μια χαρα απλα δεν ειναι το ιδιο δυνατο με το προηγουμενο αλλα η δουλεια μου εγινε μια χαρα. θα προτιμουσα βεβαια το αλλο αλλα ας μην ειμαστε και πλεονεκτες

  8. #8

    Απ: dm800pro wifi

    εγω εχω image MERLIN και δεν ξερω που μπαινω στον δεκτη για να κατεβασω drivers για το realtek. σαν στικακι παντωσ ειναι πολυ δυνατο και θα το προτιμουσα στον δεκτη μου

  9. #9

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: dm800pro wifi

    Quote Originally Posted by stelios09 View Post
    καλημερα παιδια με το συγκεκρημενο στικακι δεν καταφερα να κανω πολλα αλλα πηρα 1 linksys και δουλεβει μια χαρα απλα δεν ειναι το ιδιο δυνατο με το προηγουμενο αλλα η δουλεια μου εγινε μια χαρα. θα προτιμουσα βεβαια το αλλο αλλα ας μην ειμαστε και πλεονεκτες
    σου ειναι ευκολο να γραψεις ακριβως ποιο μοντελο ειναι?
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #10

    Απ: dm800pro wifi

    καλημερα

    προσπθησα με στικακι wifi σε dreambox 800 se ενω το αναγνωριζει κανονικα και κατεβαζω ,

    δεν μπορει να συνδεθει με το pc dcc

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 04-03-19, 14:58
  2. FREE WIFI
    By nikos21 in forum Ειδησεογραφία
    Replies: 1
    Last Post: 04-04-14, 21:27
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-08-13, 08:48
  4. ΠΩΛΕΙΤΑΙ (DM800PRO HD PVR) κλωνος
    By stelios09 in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 0
    Last Post: 05-06-13, 10:50
  5. Wifi usb και Vu uno
    By azxc in forum Περί VU Enigma 2
    Replies: 5
    Last Post: 20-04-13, 02:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •