Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: μοτερ σε πιατο 1.20

  1. #11

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    Δημητρη,το τοξο το εχει ηδη χασει,αφου αλλαξε θεση το πιατο και αυτο ειναι το προβλημα.
    καβαλα,24.40 ο απολυτος νοτος που σημαινει οτι εκει θα πρεπει να ειναι το κεντρο του πιατου,οταν αυτο ειναι στο ψηλοτερο σημειο (δηλαδη στο κεντρο του μοτερ.) .θα πρεπει να κεντραρεις δηλαδη (οταν το πιατο μοτερ ειναι στο κεντρο του) ενα κλικ πιο αριστερα(οπως εισαι πισω απο το πιατο) απο 23.5 και μετα να αρχιζεις να παιζεις με τα τοξα και να μικροστριβεις δεξια η αριστερα (οι ρυθμισεις παντα με το πιατο στο κεντρο) ωστε να τελειοποιησεις το τοξο.
    Καλησπερα φιλε γιωργο δεν ξερουμε αν το μετακινησε την βαση του κατοπτρου ακομη καλητερα να μας ενημερωση -παντος αφου ειταν κανονικα στο τοξο και οπως μας ειπε δεν επιανε μονο τον ελληνικο δορυφορο αυτο που του ειπα επρεπε να κανει και καλα ειχα καταταβει οτι ειχε μοτερ με diseq 1.2 .Εγω εχω αλλαξη 3 diseq το τελευταιο ειναι στο τριτο χρονο και αντεχη ακομη τα αλλα ηταν μουφες μονο προβληματα
    Ας προσπαθησει οπως του λες και εση βασικα αν πιαση το τορκασατ και HISPASAT 30W KAI TYRKSAT 42E θα ειναι ενταξη μετα ας παιξη και με το υψος του κατοπτρου-βασικα το κεντρο του ειναι το προβλημα του και θελει αρκετες δοκιμες.Εγω σαν κεντρο εχω τον HOTBIRD 13E μπορει να επιλεξη και τον ASTRA 19E σαν κεντρο.

  2. #12

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    ποστ νο 4
    Code:
    ευχαριστω η περιοχη δεν αλλαξε στην ιδια ταρατσα εγινε αλλαγη θεσης
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #13

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Quote Originally Posted by dimi12 View Post
    Εγω σαν κεντρο εχω τον HOTBIRD 13E μπορει να επιλεξη και τον ASTRA 19E σαν κεντρο.
    εσυ βαση περιοχης,κεντρο σε μοτερ θα πρεπει να βαζεις 21 μοιρες (δηλαδη ενα κλικ απο astra).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #14

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    ποστ νο 4
    Code:
    ευχαριστω η περιοχη δεν αλλαξε στην ιδια ταρατσα εγινε αλλαγη θεσης
    Eγινε αλλαγη θεσεις και δεν μπορει να πιαση τον ελληνικο δορυφορο -εγω ετσι καταλαβα στην ιδια ταρατσα και εκανε δοκιμες απλα δεν ηταν καλα στο τοξο και δεν εβλεπε καθολου μερικους δορυφορους.

  5. #15

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Quote Originally Posted by dimi12 View Post
    Eγινε αλλαγη θεσεις και δεν μπορει να πιαση τον ελληνικο δορυφορο -εγω ετσι καταλαβα στην ιδια ταρατσα και εκανε δοκιμες απλα δεν ηταν καλα στο τοξο και δεν εβλεπε καθολου μερικους δορυφορους.
    πολυ σωστα! αφου λοιπον δεν πειραχτηκε καθολου η ανυψωση ειται του κατοπτρου,ειται του μοτερ,αλλα σιγουρα πειραχτηκε το σημειο 0 (αφου μετακινηθηκε ολη η κατασκευη),δεν υπαρχει λογος να πειραχτει η ανυψωση του πιατου.σωστο κεντρο πρεπει να βρει,για να μπουν στο τοξο και αυτοι που δεν ερχονται τωρα!
    Last edited by georgeflu; 02-06-12 at 00:47.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #16

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    εγω σαν κεντρο περνω τον αστρα δεν ξερω αν κανω σωστα αλλα και στο αλλο μοτερ που εχω με τον αστρα κεντρο δουλεψα και δεν ειχα προβλημα τωρα εδω δεν βγαζω ακρι με αυτο αλλα που θα παει θα το βολεψω . με φενετε πολυ παραξενο το οτι ενα τοσο απλο δορυφορο με δυνατο σημα στη περιοχη μας να μη μπορω να το συντονισω ευχαριστω

  7. #17

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    kai κατι ακομα ρε πεδες ειν αι το εξης ,ενω παω με τα κουμπια που εχει πανω του το μοτερ στις 39 μοιρες και εφοσων τη δεδομενη στιγμη πιανω διαφορους δορυφορους πεζω με το πιατο στις μοιρες αυτες και δεν μου φερνει σημα εκει παω να σκασω γιατι δεν ειναι σχετικα ασηντονιστο ενω πιανει αστρα κλπ δεν βγαζει τον ελλας σατ

  8. #18

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Σε ποια πολη εισαι?

  9. #19
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Καλησπερα, δωσε μας περισσοτερα στοιχεια για το ποιο τοξο εχεις βαλει?
    http://www.satdreamgr.com/forum/signaturepics/sigpic123_3.gif

  10. #20

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: μοτερ σε πιατο 1.20

    Quote Originally Posted by giof View Post
    εγω σαν κεντρο περνω τον αστρα δεν ξερω αν κανω σωστα αλλα και στο αλλο μοτερ που εχω με τον αστρα κεντρο δουλεψα και δεν ειχα προβλημα τωρα εδω δεν βγαζω ακρι με αυτο αλλα που θα παει θα το βολεψω . με φενετε πολυ παραξενο το οτι ενα τοσο απλο δορυφορο με δυνατο σημα στη περιοχη μας να μη μπορω να το συντονισω ευχαριστω
    λαθος! εσυ πρεπει να παρεις κεντρο,αυτο που ειπα πιο κατω. δεν μπορουμε να βαζουμε κεντρο σε μοτερ,οποιον δορυφορο θελουμε. 24.5 μοιρες πρεπει να ειναι το κεντρο σου και ταυτοχρονα το ψηλοτερο σημειο που θα βρισκεται το πιατ-μοτερ. ολοι οι υπολοιποι δορυφοροι,ειναι πιο χαμηλα απο το υψος αυτο.οταν τωρα εσυ,μετακινεις 5 μοιρες δεξια το κεντρο (και το ψηλοτερο σημειο μαζι) οταν ψαχνεις τον hellas,τοτε το πιατο σου βρισκεται υψομετρικα πιο χαμηλα απ οτι πρεπει (δηλαδη το υψος που θα επρεπε να ηταν ο hellas εσυ το βγαζεις περιπου στις 33 μοιρες).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •