Results 1 to 7 of 7

Thread: BH 1.7.4 image

  1. #1
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    BH 1.7.4 image

    γιωργο μηπως μπορεις να μου πεις την διαδικασια σχετικα με το νεο ιματζ 1.7.4 ? εννοω πια κουμπια παταμε για να βαλουμε τα εικονικα ιματζ ,χαος γκοστ..... . ολη την διαδικασια αρχιζοντας απο το στικ.

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: BH 1.7.4 image

    κατ αρχην,να πω οτι τωρα το περναω κι εγω (μια και τωρα εχω λιγο χρονο ελευθερο). δε χρειαζεται ομως να απευθυνεσαι στον "Γιωργο" και σε καθε "Χ",νομιζω οτι και πολλα αλλα παιδια προσφερθηκαν παντα να βοηθησουν.
    μπλε και ξανα μπλε κουμπι και παμε στο "usb format wizard" για να διαμορφωσουμε το στικακι μας και ακολουθουμε τις οδηγιες. αφου τελειωσει κανουμε επανεκκινηση (ζηταει μονος του). μετα παμε παλι μπλε και ξανα μπλε κουμπι,"devices manager".εκει κανουμε το στικακι mount ως /universe /restart
    μετα πατωντας απλα το κοκκινο κουμπι,σου βγαζει την επιλογη να επιλεξεις σε ποια διασταση θες να πας ,επιλεγοντας την με το κοκκινο κουμπι.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: BH 1.7.4 image

    oxi δεν εχω παραπονο απο τα αλλα παιδια προς ΘΕΟΥ μην παραξηγηθω!!!!!! το στικακι το βαζω ποτε στον δεκτη? και πρεπει να ειναι αδειο?

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: BH 1.7.4 image

    και να μην ειναι αδειο,θα το αδειασει ο δεκτης. ακολουθησε το πρωτο βημα.μπλε/μπλε/format wizzard και πατα ok. εκει εχει οδηγιες που λενε...να απομακρυνεις (αν εχεις συνδεσει) την συσκευη και πατα κοκκινο. στο αμεσως επομενο σταδιο,λεει να συνδεσεις το στικακι και να πατησεις κοκκινο. ο δεκτης ψαχνει και βρισκει το στικακι και σου ζητα να πατησεις κοκκινο για να εκτελεσει το format.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #5
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: BH 1.7.4 image

    εχω ενα στικακι μονιμα πανω για meoboot. να το βγαλω ?

  6. #6

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: BH 1.7.4 image

    Quote Originally Posted by sakis1234567 View Post
    εχω ενα στικακι μονιμα πανω για meoboot. να το βγαλω ?
    Δεν υπάρχει λόγος. Αυτό έτσι και αλλιώς θα παραμείνει mounted ως usb.
    Ακολούθησε τη διαδικασία για εκείνο που θα γίνει format και mounted ως universe όπως σου είπε ο Γιώργος...

  7. #7

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: BH 1.7.4 image

    κανονικα αν θες να εχεις και meoboot και paralel universe,τοτε θελεις 2 στικακια. το ενα θα το κανεις mount ως /universe (απαραιτητα 8gb αυτο) και το δευτερο ως media/usb η οτι αλλο και μετα θα κανεις πανω του εγκατασταση το meoboot απο τα plugins του δεκτη.
    τωρα στο μη κανονικα,εγω μολις εκανα εγκατασταση το meoboot στο /universe, αλλα το βραδακι θα κατσω να του περασω αλλα image.
    αν θες δοκιμασε να κανεις mount ως /universe το στικακι σου,χωρις να το κανεις format.αν το δει κανονικα ο δεκτης,πανε και κανε και το meoboot εκει εγκατασταση και δες το αποτελεσμα (αν ειναι ολα ok θα πρεπει να εχεις διαθεσημα και τα image που ειχες)
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •