Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

  1. #1

    Lightbulb Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Οταν κανω ανιχνευση καναλιων εμφανιζει καναλια που ομως αργοτερα δεν εμφανιζονται στα ΟΛΑ.Γιατι γινεται αυτο και τη μπορω να κανω για να τα διορθωσω.
    Ευχαριστω...

    image BH 1.6.6 eng & skin ELEGANCE HDBR

  2. #2

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Οταν κανω ανιχνευση καναλιων εμφανιζει καναλια που ομως αργοτερα δεν εμφανιζονται στα ΟΛΑ ,ενω υπαρχουν καναλια που υπηρχαν παλια αλλα τωρα εχουν μετακινηθει σε αλλους δορυφορους(π.χ UPC,EREDIVISIE etc).Γιατι γινεται αυτο και τη μπορω να κανω για να τα διορθωσω;
    Ευχαριστω...

    image BH 1.6.6 eng & skin ELEGANCE HDBR[/QUOTE]

  3. #3

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Σε άλλους δορυφόρους ή σε άλλα πακέτα ??? Γιατί αυτά που αναφέρεις πακέτα είναι και όχι δορυφόροι.-

    Εάν θέλεις να επεξεργαστείς τα settings σου μπορείς να το κάνεις με το τηλεκοντρόλ σου ή ποιο εύκολα με ένα πρόγραμμα εισαγωγής - επεξεργασίας settings, εγώ προσωπικά προτιμώ το dreamset.-

  4. #4

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Στα πακετα..Τα καναλια απο το ουγγρικο πακετο π.χ που εχει ηδη μετακινηθει απο τις 19,2 μου τα βγαζει στην λιστα με τα ολα(κοκκινο κουμπι),ενω το goal alert tou SKY ή τα Bundesliga 1,2,3,4... ενω τα βρισκει στην ανευρεση μολις τελειωσει δεν τα βγαζει στα ολα(κοκκινο).
    Επειδη δεν ειμαι αριστος γνωστης προγ. τυπου ftp και δεν το εχω εγκαταστησει ,τη μπορω να κανω για να ενημερωσω τις λιστες;με usb ισως;

  5. #5

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Φίλε μου κατέβασε το dreamset από εδώ : http://www.satdreamgr.com/forum/down...do=file&id=233

    Κάνε τις ρυθμίσεις που πρέπει και πάρε από τον δέκτη τα settings σου στο pc σου.-

    Κάνε τι λίστες που θέλεις, διόρθωσε τες όπως σου αρέσει εσένα και στείλτα ξανά στον δέκτη σου και θα είσαι ΟΚ.-

    Μην παιδεύεσαι με USB κ.λ.π. -

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    συμβαινει ομως και το εξης! καποια καναλια ενω ο δεκτης τα σκαναρει και τα κατεβαζει,τελικα τα αποθηκευει σαν data και δεν τα εμφανιζει στην λιστα καναλιων.ετσι,η θα πρεπει να κατεβασεις καποια ετοιμα settings που ο δημιουργος τους να εχει μετατρεψει τα data σε τηλεοπτικα,η αν γνωριζεις εσυ να το κανεις,μπορεις να τα μετατρεψεις εσυ (εκτος απο το να φτιαξεις τις λιστες σου)μεσα απο το dreamset!
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    ''να κατεβασεις καποια ετοιμα settings που ο δημιουργος τους να εχει μετατρεψει τα data σε τηλεοπτικα''....
    Tα συγκεκριμενα τα βρισκω στο Vu+Uno ετοιμα;Green Panel _Addons Download Manager _Settings ?Και εκει εχει μια λιστα απο 12 διαφορετικους δημιουργους.
    Ποιο πρεπει να διαλεξω;
    Εχω σταθερο κατοπτρο με 2 LNB:A)HOTBIRD B)ASTRA...Ποιο setting να βαλω?Αυτο μαλλον εχει το Terrestial Default 00 Setting..
    Σας ευχαριστω ....

  8. #8

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Αυτο που λεει H Επιλογη για δυο δοριφορους-Doyal πρεπει να γραφει.

  9. #9

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    To Doyal που αναφερεις δεν το βρισκω εκει...Μηπως εννοεις ,Vhannibal e2 settings Dual Feeds 17 november?με ΟΚ τι ακριβως γινεται?

  10. #10

    Απ: Σκαναρισμα καναλιων...Γιατι οχι ΟΛΑ;

    Nαι αυτο ακριβως ενοω.Αυτην ειναι οι επιλογη για δυο δοροφορους .επιλεξετην κ θα κανει ρεσταρ μετα μονος του ο δεκτης φυσικα θα κανεις download αυτην την επιλογη me ok κ μετα το ρεσταρ του δεκτη θα εχεις ετοιμα seting στο δεκτη σου με τους δυο δορυφορους που ανεφερες ποιο πανω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •