Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 31 to 40 of 83

Thread: Πρόβλημα, Error! No CA found

  1. #31

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Από που μπορώ να τα κατεβάσω?

  2. #32
    martinoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    offroad
    Posts
    342
    Rep Power
    59

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    δεν έχω κλώνο μην σε πάρω στο λαιμό μου, δεν έχω ιδέα
    περίμενε να σου πει κάποιος φίλος που έχει κλώνο

  3. #33

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    μήπως έχει ferrari sim ο δέκτης ;

    δοκιμασε με το NCF SIM 2 να στήλεις το ssl και με όποιο dreamup σου δουλέψει πέρασε το image δοκίμασε με επιλεγμένο το use webinterface και χωρίς

  4. #34

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Quote Originally Posted by satgr View Post
    μήπως έχει ferrari sim ο δέκτης ;

    δοκιμασε με το NCF SIM 2 να στήλεις το ssl και με όποιο dreamup σου δουλέψει πέρασε το image δοκίμασε με επιλεγμένο το use webinterface και χωρίς
    Δεν έχει Ferrari sim o δέκτης.

    Τα δοκίμασα αυτά που λες αλλά θα τα δοκιμάσω τώρα πάλι και θα ελπίζω για το θαύμα. Θα γράψω πάλι τι έγινε σε λίγο.

    Όμως δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Με ποιό dreamup μου δουλέψει? Εννοείς διάφορα versions του DreamUP? Αφού όμως δεν φθάνει στο επόμενο βήμα το NCF SIM 2.

  5. #35

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Επίσης, αφου δεν ξεκολλάει μετά το Sending Flash Loader 100% και στο LCD του Dreambox παραμένει κολλημένο το logo "DREAM multimedia" όταν το βγάλω από το ρεύμα και το ξανα ανάβω πατώντας το κουμπί στην πρόσοψη για να προσπαθήσω να στείλω το image με το DreamUP μου βγάζει το μήνυμα του Error. Άρα δεν μπορώ να κάνω αυτό που μου είπες.

  6. #36

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Σε μια στιγμή έκανα τα γνωστά. Πέρασα το ssl84b κόλλησε στο 100%, μετά έβαλα το DreamUP 1.3.3.9 και ξαφνικά στην LCD του Dreambox άρχισε να κινείται μια μπάρα. Πανηγύρισα έξαλλα! Μάλιστα είδε το κουτί και από το browser. Όμως τζάμπα πανηγύρισα. H LCD μαύρισε και άρχισε να περνάει τα εξής: DVI, scart, & ένα άλλο που δεν θυμάμαι τώρα. Το άφησα αρκετή ώρα. Μετά το έβγαλα από το ρεύμα να περάσω image από το browser αλλά μόλις του έδωσα πάλι ρεύμα έκανε πάλι τα ίδια. Έβγαλε το ίδιο μήνυμα για λάθος το οποίο έγραψα και στο πρώτο post μου. no CA found!
    Από τότε έχω κάνει πάλι πολλές προσπάθειες αλλά τίποτα.

  7. #37

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Μα καλά, τον δέκτη όταν τον φλάσαρες δεν τον είχες συνδεδεμένο με την TV? Κανονικά ξεκίνησε και σου έβγαζε μήνυμα να επιλέξεις την κατάλληλη σύνδεση για την TV σου! Δηλαδή είχε φτιάξει! Ένα ΟΚ να πατούσες είχες καθαρίσει!

  8. #38

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Code:
    http://www.8a8f8.com/
    μπες εδώ θα βρεις την λύση .το έχω πάθη και εγώ με λάθος φλασαρισμα και εδώ βρήκα την λύση
    Last edited by georgeflu; 01-03-12 at 14:17.

  9. #39

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Quote Originally Posted by mcelliot_g View Post
    Μα καλά, τον δέκτη όταν τον φλάσαρες δεν τον είχες συνδεδεμένο με την TV? Κανονικά ξεκίνησε και σου έβγαζε μήνυμα να επιλέξεις την κατάλληλη σύνδεση για την TV σου! Δηλαδή είχε φτιάξει! Ένα ΟΚ να πατούσες είχες καθαρίσει!
    Δύο μέρες το είχα συνδεδεμένο με την TV αλλά μετά από γκρίνια της οικογένειας (καταλαβαίνεις...) αναγκάστηκα και το πήρα στο pc για να το κάνω. Κακοτυχία. Τι να κάνω. Θα ξαναπροσπαθήσω.

  10. #40

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Όμως είμαι περίεργος γιατί αφού έγινε αυτήν την φορά που το έιχα μακριά από την τηλεόραση, τότε γιατί δεν ξαναέγινε αφού έκανα τις ίδιες κινήσεις το !@#!@$@!

    Θα το παλέψω σήμερα πάλι να δούμε.

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι σημαινει το (SID not found in PAT)
    By satfoxy in forum Γενικές Συζητήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 28-06-18, 21:13
  2. No CA found How to fix
    By Dr.Dream in forum Εγχειρίδια Dream E2
    Replies: 13
    Last Post: 02-04-17, 00:30
  3. Boot error - no ca found - Dreambox 800 HD
    By jose in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 13
    Last Post: 25-12-14, 12:32
  4. no ca found
    By arachtos in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 8
    Last Post: 31-10-13, 20:34
  5. Error booting dm 800-no ca found-file too big
    By theofilos in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 22-03-13, 02:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •