Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

  1. #1

    Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

    Είμαι μέλος εδώ και μερικές μέρες στο φόρουμ σας.
    Κάνετε πάρα πολλή καλή δουλειά. Μπράβο σας !
    Όσο αφορά εμένα , είμαι ο Πέτρος από Θεσσαλονίκη.
    Είχω τον Dreambox 7020-S original όπου εδώ και κάποιες μέρες σταμάτησε η τροφοδοσία του σε ρεύμα.Δεν γνωρίζω την αιτία και που πρέπει να τον πάω να τον δούν ώστε αν το πρόβλημα είναι μεγαλήτερο του τροφοδοτικού να μην επισκευαστή.
    Έχω αποφασίσει να αγοράσω καινούριο δέκτη HD και την περίοδο αυτή μπορώ να διαθέσω περίπου το ποσό τον 500 ευρώ περίπου μιάς και έχω TV SAMSUNG LED UE40B8000XW http://www.samsung.com/gr/support/mo...WXXH-techspecs
    Θέλω την βοήθειά σας στην επιλογή δέκτη Dreambox για original ( θέλω την γνώμη σας ) μιάς και ήμουν ευχαριστημένος για αρκετά χρόνια.
    Είμαι μεταξύ του DM 800 HD se http://www.dream-multimedia-tv.de/dm-800-hd-se η για τον DM 7020 HD http://www.dream-multimedia-tv.de/dm-7020-hd
    Η βοήθεια , θα μου ήταν μεγαλύτερη εκ μέρου σας αν είχα την βοήθεια στο στήσιμο του νέου δέκτη από φίλο στην Θεσσαλονίκη γνώστης του αντικειμένου.

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    -Καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας .-

    -Στην θέση σου θα έβαζα λίγα παραπάνω από τα χρήματα που αναφέρεις και θα έπαιρνα τον DM7020HD.-

    -Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη για να σε βοηθήσω, αλλά με βοήθεια από το φόρουμ θα μπορέσεις να τον κάνεις και μόνος σου.-

  3. #3
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    Quote Originally Posted by Petran1965 View Post
    Είμαι μέλος εδώ και μερικές μέρες στο φόρουμ σας.
    Κάνετε πάρα πολλή καλή δουλειά. Μπράβο σας !
    Όσο αφορά εμένα , είμαι ο Πέτρος από Θεσσαλονίκη.
    Είχω τον Dreambox 7020-S original όπου εδώ και κάποιες μέρες σταμάτησε η τροφοδοσία του σε ρεύμα.Δεν γνωρίζω την αιτία και που πρέπει να τον πάω να τον δούν ώστε αν το πρόβλημα είναι μεγαλήτερο του τροφοδοτικού να μην επισκευαστή.
    Έχω αποφασίσει να αγοράσω καινούριο δέκτη HD και την περίοδο αυτή μπορώ να διαθέσω περίπου το ποσό τον 500 ευρώ περίπου μιάς και έχω TV SAMSUNG LED UE40B8000XW http://www.samsung.com/gr/support/mo...WXXH-techspecs
    Θέλω την βοήθειά σας στην επιλογή δέκτη Dreambox για original ( θέλω την γνώμη σας ) μιάς και ήμουν ευχαριστημένος για αρκετά χρόνια.
    Είμαι μεταξύ του DM 800 HD se http://www.dream-multimedia-tv.de/dm-800-hd-se η για τον DM 7020 HD http://www.dream-multimedia-tv.de/dm-7020-hd
    Η βοήθεια , θα μου ήταν μεγαλύτερη εκ μέρου σας αν είχα την βοήθεια στο στήσιμο του νέου δέκτη από φίλο στην Θεσσαλονίκη γνώστης του αντικειμένου.
    DM7020HD με κλειστα ματια.

  4. #4

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια θα μου δώσετε .
    Κάποιο κατάστημα με καλές τιμές η στην Ελλάδα η Εξωτερικό ..κάποιο που μου προτείνεται.

  5. #5
    john_dillinger's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Desperation
    Posts
    143
    Rep Power
    78

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    Καλωσόρισες φίλε.
    Σαν να είχαν τελειωμό τα βάσανα και οι καημοί αυτού του κόσμου.
    Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης

  6. #6

    Irte180's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΝΑΥΠΛΙΟ
    Posts
    768
    Rep Power
    36940

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    γεια σου φιλε.εχω τον 800se και εχω μεινει ευχαριστημενος.προτεινω παντως με λιγο περισσοτερα χρηματα να επαιρνες τον 7020 hd οπως σωστα σου προτειναν και οι αλλοι φιλοι.

  7. #7

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    Φίλε μου, αφού είσαι αποφασισμένος να προχωρήσεις σε αγορά Dreambox, θα συμφωνήσω και εγώ με τους προηγούμενους: δώσε κάτι παραπάνω από τα 500ευρώ και πάρε τον 7020HD.

    Ωστόσο, χωρίς πάντως να θέλω να σε μπερδέψω, ίσως θα ήταν σκόπιμο να ρίξεις μια ματιά και στους Vu+.
    Στους δέκτες με μονό tuner ο Vu+ Uno είναι εκπληκτική αγορά ενώ επίσης στα χρήματα του 7020HD μπορείς να δεις τον Vu+ Ultimo, που επίσης πουλάει "σαν ζεστό ψωμί" όντας (κατά τη γνώμη μου) καλύτερος του 7020HD.

    Όποια επιλογή και να κάνεις, στο φόρουμ μας φυσικά θα βρεις όση βοήθεια χρειαστείς!

    Καλορίζικος από τώρα, όποιος και αν είναι...!!!

  8. #8

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    καλωσορισες κι απο μενα στην παρεα!
    αναμεσα στους 2 που θετεις ως επιλογες,κι εγω θα παω με τον 7020HD. ψαχνοντας λιγο στα μαγαζια Ελλαδα κι εξωτερικου,η τιμη του (μαζι με τα μεταφορικα απο εξωτερικο) θα σου βγει γυρω στα 600 ευρω ειται απο εσωτερικο ειται απο εξωτερικο.τα 100 ευρω παραπανω απο τον προυπολογισμο σου,σιγουρα δεν ειναι ενα μικρο ποσο και δεν ξερω αν μπορεις να το διαθεσεις.
    επειδη ομως τελευταια βρεθηκα σε ενα παρομοιο διλημα με εσενα,και εχωντας πιασει στα χερια μου και δεκτες απο αλλες εταιριες με παρομοια λειτουργια (vu+ και xtrend) αγορασα τον vu+ultimo ο οποιος θα σου βγει λιγο κατω απο 550 ευρω,εχει παρομοιο hardware με τον 7020HD και παρα πολυ καλη υποστιριξη. αυτο που σιγουρα δεν εχει,ειναι η υποστιριξη στο λογισμικο απο την dream,αλλα παρολα αυτα δε νομιζω να υστερει σαν υποστιριξη.
    δικη σου η επιλογη και καλοριζικος οποιος κι αν ειναι!
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #9

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: Καλώς σας βρήκα

    Αν και ο ίδιος απάντησα από κεκτημένη ταχύτητα, ωστόσο θα πρέπει να κάνω μια παρέμβαση...

    Θα πρέπει να δίνεται προσοχή στην κατηγορία στην οποία γίνονται οι δημοσιεύσεις.
    Είναι ο σωστότερος τρόπος αφενός για να διατηρηθεί το φόρουμ σε τάξη και αφετέρου για να μπορέσεις να βρεις ευκολότερα βοήθεια στην απορία που έχεις. Τέλος, οι απαντήσεις που θα δοθούν εδώ θα μπορούν στο μέλλον να είναι πιο εύκολα προσβάσιμες και από άλλους χρήστες που ενδεχομένως έχουν την ίδια απορία.

    Το παρόν thread θα μεταφερθεί...

  10. #10

    Απ: Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

    Αν δε σου είναι χρήσιμο το δεύτερο tuner και τα CI που έχει ο 7020 και ο 800se είναι εξαιρετικών επιδόσεων δέκτης. Είναι λίγο παραπάνω από 150 ευρώ η διαφορά. Εγώ αν και θα πάρω τον 7020 για το 2ο tuner, έχω τον 800se πάνω από 1 χρόνο και το μηχανάκι πάει σφαίρα και απροβλημάτιστα. Με σκληρό μέσα δε σηκώνει θερμοκρασίες πάνω από 42 βαθμούς.
    Κώστας

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •