Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32

Thread: Xtrend 5000 kai Nova?

  1. #11

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Quote Originally Posted by dimfil View Post
    Όλες παίζουν κανονικά με το 2.3.0...
    Εγώ για άλλους λόγους είπα στο φίλο να το αποφύγει... Δεν έχουν ακουστεί και τα καλύτερα γι'αυτή την έκδοση...
    ναι το καταλαβα γιατι κι`εγω ακουσα διαφορα για την 2.3.0.
    παντως μεχρι στιγμης δεν μου εχει παρουσιασει καποιο θεμα.

  2. #12

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    παντως μεχρι στιγμης δεν μου εχει παρουσιασει καποιο θεμα.
    Και το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα σου παρουσιάσει και ποτέ!
    Αλλά, να... Ποτέ δεν ξέρεις...

    Εγώ μέχρι πρόσφατα την 2.0.11 είχα για τη nova...
    Αν μια έκδοση δουλεύει μια χαρά με την κάρτα, γιατί να την αλλάξεις; Από την άλλη βέβαια είναι και το "μικρόβιο" που έχει μέσα του ο καθένας μας...

  3. #13

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Κατέβασε και το τελευταίο scam που θα βρεις. εγκατέστησέ το και δοκίμασε να τρέξεις την κάρτα μ'αυτό ή στο MEGA ή στο NOVACINEMA1. Δοκίμασε να τη βάλεις και να τη βγάλεις μια δυο φορές να δεις αν θα στη διαβάσει. Μόλις σου ανοίξει έτσι τη γυρνάς σε Cccam που σου είπαν τα παιδιά. Αν δε στην ανοίξει και έτσι πάρε τηλέφωνο στην εταιρεία και ζήτα να σου στείλουν κλειδιά για την κάρτα σου. Μην τους πεις ότι έχεις XTREND. Πές τους ένα τυχαίο όνομα δέκτη (π.χ. YUMATU). Και φαντάζομαι την κάρτα την έχεις να κοιτάει προς τα κάτω.
    Κώστας

  4. #14

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες. Δοικιμάζω και ενημερώνω. πάντως μέχρι τώρα έπαιζε χαρτί με τον Spiderbox. Θα μπορούσε καποιος να μου στείλει το config που χρειάζεται για να ''μοιράσω'' σε άλλες 2 τηλεοράσεις στο σπίτι. Η κάρτα είναι από τον παλιό pvr. έιμαι 100% νόμιμος σπίτι μου !!!

  5. #15

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Αν ανοίξεις ένα config και το διαβάσεις θα τα καταφέρεις και μόνος σου. Έχει και παραδείγματα.
    Κώστας

  6. #16

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Quote Originally Posted by achillco View Post
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες. Δοικιμάζω και ενημερώνω. πάντως μέχρι τώρα έπαιζε χαρτί με τον Spiderbox. Θα μπορούσε καποιος να μου στείλει το config που χρειάζεται για να ''μοιράσω'' σε άλλες 2 τηλεοράσεις στο σπίτι. Η κάρτα είναι από τον παλιό pvr. έιμαι 100% νόμιμος σπίτι μου !!!
    "Χαρτί" θα παίζει και στον Xtrend... Απλά κάτι σου διαφεύγει... Αν ακολουθήσεις όσα σου προτείναμε εδώ, θα παίξει κανονικά...

    Όσον αφορά το μοίρασμα, δεν μπορεί να απαντηθεί εδώ.
    Η νομιμότητα ή μη της πράξης αυτής είναι άλλο θέμα και ξεφεύγει από το σκοπό του φόρουμ...

    Έτσι και αλλιώς, με το SL1 που βρίσκεται πια η κάρτα, δεν ξέρω πόσο πρακτικό είναι. Είναι αδύνατο να βλέπουν ανεξάρτητα οι δέκτες στο σπίτι σου. Θα πρέπει είτε όλοι να βλέπουν το ίδιο είτε να κλείνουν οι δύο δέκτες και να παίζει μόνο ο τρίτος ενώ παράλληλα θα πρέπει να χειριστείς αναλόγως και τα EMMs...

  7. #17

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Προφανώς η κάρτα του δεν έχει Surf Lock 1 γιατί προέρχεται από τον PVR. Απ' ό,τι έχω ακούσει αυτές οι κάρτες μοιράζουν ακόμα.
    Κώστας

  8. #18

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,998
    Rep Power
    2485045

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Όπως είπε και ο dimfil παραπάνω, θα σας παρακαλούσα πολύ, συζητήσεις για μοιράσματα κ.λ.π. να μην γίνονται στο παρόν φόρουμ, ούτε καν αναφορά για τέτοια θέματα.-
    Και πάλι ευχαριστώ.-

  9. #19

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Quote Originally Posted by gorath View Post
    Προφανώς η κάρτα του δεν έχει Surf Lock 1 γιατί προέρχεται από τον PVR. Απ' ό,τι έχω ακούσει αυτές οι κάρτες μοιράζουν ακόμα.
    Καθόλυ, μα καθόλου, "προφανώς"... Το τι έχεις "ακούσει" από το τι σχύει έχει διαφορά...
    Η κατάσταση είναι ακόμη "μεσοβέζικη"...

  10. #20

    Απ: Xtrend 5000 kai Nova?

    Σίγουρα δε θα σου ανοίξω εγώ τα μάτια. Εσύ ως συντονιστής ξέρεις καλύτερα. Εγώ έγραψα για κάτι που άκουσα. Δεν το έχω δει στην πράξη
    @korn
    Ζητώ συγνώμη εάν έγινα αιτία να εκτεθεί το φόρουμ. Μπορείς ελεύθερα από μένα να διαγράψεις ή να τροποποιήσεις τις δημοσιεύσεις μου
    Κώστας

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prismcube Jet and 5000 DMIPS
    By korn in forum PrismCube
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-14, 20:32
  2. xtrend 5000
    By dpapag3 in forum Περί Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 8
    Last Post: 30-11-13, 20:51
  3. Περί....Xtrend et-5000.
    By karkas69 in forum Περί Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 18
    Last Post: 02-12-12, 21:58
  4. Bootloader et-5000
    By georgeflu in forum Διαφορα Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 2
    Last Post: 16-10-11, 14:09
  5. 5000 χρονια ιστοριας
    By geodon in forum Επί παντός
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-11, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •