Results 1 to 3 of 3

Thread: Λίστα Αγαπημένων/διαγραφή εγγραφών/επισήμανση κλειδωμένων

  1. #1

    Λίστα Αγαπημένων/διαγραφή εγγραφών/επισήμανση κλειδωμένων

    Πριν λίγες μέρες, ανέλαβα και σέταρα για λογαριασμό ενός φίλου έναν dreambox DM800 HD Pro, (κλώνο αγορασμένο από Κίνα).
    Δοκίμασα διάφορα Images και κατέληξα στο
    Nemesis2-3-dm800HD-SVN(095r6)-10-23-2011-ramiMAHER #ssl84

    Το παιδί είναι γενικά ικανοποιημένο από τον δέκτη αλλά έχει κάποιες απορίες και από τη στιγμή που δε τον έχω πια στα χέρια μου,
    θα ήθελα την βοήθειά σας σε 3 πραγματάκια...

    1. Πως γίνεται να προσθέσουμε κανάλια στα αγαπημένα;
    Από τον δέκτη δεν κατάφερε να το κάνει. Είναι απαραίτητο κάποιο Software διαχείρισης καναλιών από PC;
    Μου φαίνεται περίεργο να μη γίνεται να φτιάξεις λίστα(ες) αγαπημένων από τον ίδιο τον δέκτη!!!

    2. Πως γίνεται η διαγραφή εγγραφών;
    Όσο περίεργο κι αν φαίνεται. Ισχυρίζεται ότι ΔΕΝ μπορεί να κάνει διαγραφή κάποιας εγγραφής,
    αν πρώτα δε την αναπαράγει και την φτάσει ως το τέλος της!!! (έστω σε γρήγορη κίνηση)

    3. Υπάρχει κάποιο Plugin που να εμφανίσει κάποιο σύμβολο στη λίστα καναλιών για τα κωδικοποιημένα κανάλια;
    Και οι ποιο απλοί δέκτες, (FTA), σταμπάρουν τα κλειδωμένα κανάλια, ώστε να μην κάνεις "άσκοπο" zapping...

    Να σημειώσω εδώ ότι έχω περάσει από την πρώτη στιγμή την Ελληνική μετάφραση που έχετε εδώ, (ΚΩΔΙΚΟΣ VME v8.0), αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο...

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: Λίστα Αγαπημένων/διαγραφή εγγραφών/επισήμανση κλειδωμένω

    1) πηγαινοντας πανω στην λιστα καναλιων (και εχωντας τα καναλια σε λιστα) πατας menu και εμφανιζονται οι επιλογες


    (μπορει να εχει κι αλλες επιλογες) και επιλεγεις "add service to bouquet" (η προσθηκη σε μπουκετο στα ελληνικα),σου εμφανιζονται τα οι λιστες αγαπημενων και πας και πατας πανω σε αυτην που θες να προστεθει.
    2)διαγραφη εγγραφων,αν υπαρχει προβλημα μεσα απο τον δεκτη,μπορεις να κανεις με καποιο ftp προγραμμα,πηγαινοντας στην διαδρομη media/hdd/movie ,επιλεγεις αυτα που θες να διαγραψεις,δεξι κλικ και διαγραφη.
    3)το τελευταιο... μπα,δεν εχει παρει το ματι μου κατι ως τωρα και ειναι κατι που κι εγω εψαχνα στην αρχη συνηθισμενος απο τον παλιο μου δεκτη,αλλα σιγα σιγα καταλαβα οτι δεν ου χρειαζεται.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: Λίστα Αγαπημένων/διαγραφή εγγραφών/επισήμανση κλειδωμένω

    Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
    Θα επανέλθω από βδομάδα αν χρειαστεί.

    Πάντως, αν κάποιος γνωρίζει κάποιο Plugin σχετικό με το 3ο θέμα, (επισήμανση κλειδωμένων καναλιών στις λίστες), ελπίζω να το αναφέρει εδώ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •