Results 1 to 3 of 3

Thread: access point και χαμηλο σημα

  1. #1
    antonis41's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    20 χιλιομετρα απο την πλατεια συνταγματος
    Posts
    228
    Rep Power
    64

    access point και χαμηλο σημα

    Καλησπερα παιδια .Εχω ενα access point με το οποιο οταν σκαναρω για ελευθερα δικτυα βρισκω ελευθερο το
    δικτυο του ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ..με χαμηλο παντα σημα μην καταφερνωντας φυσικα ποτε να κανω login!! Η κεραια
    του AP που διαθετω ειναι 5dpi.Μπροστα μου εχω 2 κτιρια 4 οροφων απο την αλλη εχω το κερεακι και το ΑΡ
    στην ταρατσα μου (διωροφο το κτιριο) .Εδω μεσα εχω δει αυτη την κατευθυντικη κεραια.....http://www.e-wifi.gr/Product/112/Page/35/el/ ..............η αποσταση του σπιτιου μου με το κτιριο του ΔΗΜΟΥ ειναι κανα 800 μετρα αλλα
    οπως ειπα εχω μπροστα μου τα 2 κτιρια......υπαρχει καποιος που να γνωριζει ?? Η κεραια που σας αντιπαραθετω στο
    λινγκ κανει ? αξιζει τον κοπο ? υπαρχει κατι αλλο ?? ή να το ξεχασω το ολο θεμα ??

    ευχαριστω....

  2. #2
    Χωρις οπτικη επαφη δυσκολα να λαβεις καλο σημα με την παραπανω κεραια.Θα ελεγα οτι θα ηταν καλυτερα μια omnidirectional καθως το σημα που λαμβανεις να ειναι απο αντανακλασεις.Αλλα οπως και να εχει απο τα δημοτικα δυκτια δυσκολα να εχεις αξιοπιστο ιντερνετ.Ξερεις καποιον αλλο που να συνδεθηκε και να εχει ιντερνετ?
    Ρωτα καλυτερα πριν αγορασεις οτιδηποτε.


    Arduino playground

  3. #3
    antonis41's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    20 χιλιομετρα απο την πλατεια συνταγματος
    Posts
    228
    Rep Power
    64
    ευχαριστω φιλε για την απαντηση.το θεμα ειναι οντως δεν εχω οπτικη επαφη λογο 2 κτηριων μπροστα ,κατα καιρους ομως με laptop εχω κανει συνδεση στην συγκεκριμενη τοποθεσια ,το κακο ειναι πως με την κεραια στην ταρατσα τζιφος.Ευχαριστω παντως ,μαλλον σταματω να ασχολουμε!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 01-11-13, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •