Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: Ανακοίνωση απο Dreambox Update

  1. #11
    Σίγουρα δεν το έβαλες σε κλώνο? Γιατί αν το έβαλες σε κλώνο έκανες m@k@kia!

  2. #12

    nikos21's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Boulevard Of Broken Dreams
    Posts
    828
    Rep Power
    827
    Quote Originally Posted by nikos21 View Post
    εμενα παντως μετα την αναβαθμίση σε 800se κανει συνεχεια restart
    τελικα ηταν το καλωδιο hdmi μολις το εβγαλα ολα οκ

  3. #13
    για να μαθαινουμε και εμεις οι νεοι με τους dream:
    αυτο το bootloader,ειναι απαιραιτητο να περαστει στον δεκτη?
    κατεβαινει μετα απο software update μεσα απο οποιοδηποτε image(openpli)?
    περναει ξεχωριστα με την ιδια διαδικασια που περναμε ενα image(μεσω webinterface)?
    που βλεπουμε τι bootloader φοραμε?

  4. #14

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    για να μαθαινουμε και εμεις οι νεοι με τους dream:
    αυτο το bootloader,ειναι απαιραιτητο να περαστει στον δεκτη?
    κατεβαινει μετα απο software update μεσα απο οποιοδηποτε image(openpli)?
    περναει ξεχωριστα με την ιδια διαδικασια που περναμε ενα image(μεσω webinterface)?
    που βλεπουμε τι bootloader φοραμε?
    απαραιτητο δεν ειναι,αλλα ισως στο προσεχες μελλον,να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις καποια πραγματακια,αν πρωτα δεν τον περασεις σε sstage #84.
    κατεβαινει μεσα απο οσα image εχουν αφησει ανοιχτη τν επαφη αναβαθμησης του δεκτη απο την μαμα dream,η αν η ομαδα που εχει κανει το image το εχει περασει στην δικια της βαση δεδομενων,ωστε να αναβαθμηστει απο εκει!
    η dream λεει,οτι ισως βγαλει καποιο error με web interface και ισως χρειαστει να περαστει μεσω σειριακης.
    μεσα απο το new menu /harware info/ version secondstage loader ειναι ενας τροπος,να το δεις
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #15
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    απαραιτητο δεν ειναι,αλλα ισως στο προσεχες μελλον,να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις καποια πραγματακια,αν πρωτα δεν τον περασεις σε sstage #84.
    κατεβαινει μεσα απο οσα image εχουν αφησει ανοιχτη τν επαφη αναβαθμησης του δεκτη απο την μαμα dream,η αν η ομαδα που εχει κανει το image το εχει περασει στην δικια της βαση δεδομενων,ωστε να αναβαθμηστει απο εκει!
    η dream λεει,οτι ισως βγαλει καποιο error με web interface και ισως χρειαστει να περαστει μεσω σειριακης.
    μεσα απο το new menu /harware info/ version secondstage loader ειναι ενας τροπος,να το δεις
    τωρα εκει που εχει στριμωχτει το Pc,αδυνατο να του κανω update με σειριακη.
    ποιο Image εχει περασμενα τελευταια bootloader και kernel,ωστε να το περασω και μετα επανερχομαι στο openpli που με εχει βολεψει?

  6. #16

    nikos21's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Boulevard Of Broken Dreams
    Posts
    828
    Rep Power
    827
    με web interface εγω το περασα το μονο που δεν παιζει ειναι το hdmi.απο image sstage84 εχουν το nemesis/oozoon/merlin/icvs/dddemon

  7. #17
    Quote Originally Posted by nikos21 View Post
    με web interface εγω το περασα το μονο που δεν παιζει ειναι το hdmi.απο image sstage84 εχουν το nemesis/oozoon/merlin/icvs/dddemon
    με ενημερωσαν, οτι μεσω του software update στο openpli 2,κατεβαινει και ο τελευταιος bootloader.
    εχω κανει 2-3 αναβαθμισεις την τελευταια εβδομαδα,οποτε-λογικα-εχω περασει σε 84αρι.
    υπαρχει καποιο plugin(εκτος του newmenu)που να μου δινει πληροφοριες συστηματος?
    στο newnigma2,ειχε ενα system information πληρεστατο.
    υπαρχει κατι αντιστοιχο?


    **τι εννοεις δεν παιζει η hdmi?

  8. #18
    εμενα δεν Bootarize , στην οθονη του δρεαμ μου εβγαζε λαθος, και στο λαπ τοπ το DreamUp μου ελεγε κατι γεια Sektoren και οτι δεν μπορει να Bootari .τελικα το ελυσα το προβλημα με τον νεο DreamUp και με καλοδιο USB, sto neo DreamUp στο μενου πανο στα EXTRAS εχει αφτην τι δυνατοτητα να διωρθοση τους Sektoren. Το μονο προβλημα τορα οταν ανειγο τον δρεαμ στο display κατω απο τα χρωματιστα γραματα DREAM μου βγαζει μια ip η οποια δεν ανταποκρινετε στην πραγματικη ποθ εχει το δρεαμ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Update dreambox-image-dm7020hd OE2
    By leovanderplaat in forum Καλώς Ήλθατε
    Replies: 1
    Last Post: 04-03-13, 21:28
  2. Replies: 0
    Last Post: 12-03-12, 19:46
  3. Replies: 0
    Last Post: 12-03-12, 19:45
  4. Replies: 0
    Last Post: 12-03-12, 19:42
  5. Replies: 0
    Last Post: 12-03-12, 19:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •