Page 3 of 15 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 21 to 30 of 146

Thread: dreambox 500hd

  1. #21
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    και στον δικο σου,αν βαλεις πειραγμενα setings που εχουν μονο 2 δορυφορους μεσα, 2 θα σου βγαζει στο menu.
    οσο ζω μαθαινω...top;

  2. #22
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    αρα dεν μου κανει ο συγκεκριμενος δισκος ή δουλευει μονο με το e-sata(?).
    αυτο με την usb,ειναι-πιστευω-μεγα λαθος απο την dream...
    ....SHARKOON RAPID CASE BLACK 3.5'' E-SATA - ���������� ����� - E-SHOP.GR

    ή κοτσαρω εναν 3,5 στο case και ειμαι πιο σιγουρος(και μου ερχεται και πιο οικονομικα διοτι ο 3,5αρης υπαρχει)..

  3. #23
    το image(nemesis) ειναι φοβερο..με την μεταφραση τα καταφερα...πρεπει να εχω κανει καποια μ.....α με το tspanel και να εχω απενεργοποιησει τους αλλους δορυφορους...θα το ψαξω...(κλωνος ειναι ο δεκτης μου)

  4. #24
    το βρηκα...ειχα απενεργοποιησει τους δορυφορους με το tspanel..φοβερο plugin to tspanel αλλα θελει προσοχη..ευχαριστω

  5. #25
    ρε παιδια κανα κολπο για να εγκαταστησω webbroswer στο 500hd ξερετε?
    προσπαθω να το περασω απο τα plugin αλλα δεν μου το περναει και πρεπει να φταιει η μνημη του 500hd που ειναι στο 80% περιπου...

  6. #26

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,420
    Rep Power
    4091703
    εχω την εντυπωση,οτι webbrowser προς το παρων δουλευει μονο ο dm8000 (χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος). το 80% δεν ειναι και πολυ μεγαλο νουμερο,εχεις ακομα αρκετο περιθωριο.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #27
    Δουλεύει σε όλους τους dreambox με enigma2 αρκεί να έχεις σκληρό δίσκο η κάποιο usb για να προχωρήσει εγκατάσταση θέλει αρκετό χώρο ..
    Αν δε μπορείς κάτι απ το παραπάνω παίζεις με mount και Symlink ..
    Υπάρχει ακόμα ένα προβληματάκι αφού το εγκαταστήσεις δε δουλεύει με το remote control θέλει πληκτρολόγιο και ποντική δε το έχω ψάξει παρά πέρα αν δουλεύει και αλλιώς

  8. #28
    προσπαθησα να το κανω αυτο που λες με usb αλα δεν τα καταφερα...πως μπορω να το κανω install μεσα sto usb?

  9. #29
    Αν δε κάνω λάθος ο 500HD δεν έχει θύρα USB ?
    Αν έχεις πάνω στον δέκτη κάποιο αποθηκευτικό μέσο κατά την εγκατάσταση βρίσκει αυτόματα και προχωράει … Καταρχάς από που κατεβαζεις το "enigma2-plugin-extensions-webbrowse…" γιατί άμα το κανεις απο το panel του δέκτη κ προσπαθεί να το σώσει προσωρινά στο tmp δε πρόκειται να κατέβει η τελευταία έκδοση του plugin έχει μέγεθος 55ΜΒ. Θα πρέπει να το κατεβάσεις απ τον υπολογιστή σου κ στη συνέχεια να το περάσεις σε κάποιο αποθηκευτικό μέσο αν δεν έχεις τοτε μέσω δικτύου θα πρέπει να φτιάξεις mount..
    Αλλά να σου θυμίσω πως ακόμα και να το εγκαταστήσεις η εφαρμογή για να δουλέψει χρειάζεται πληκτρολόγιο

  10. #30
    Quote Originally Posted by petros84 View Post
    Αν δε κάνω λάθος ο 500HD δεν έχει θύρα USB ?
    Αν έχεις πάνω στον δέκτη κάποιο αποθηκευτικό μέσο κατά την εγκατάσταση βρίσκει αυτόματα και προχωράει … Καταρχάς από που κατεβαζεις το "enigma2-plugin-extensions-webbrowse…" γιατί άμα το κανεις απο το panel του δέκτη κ προσπαθεί να το σώσει προσωρινά στο tmp δε πρόκειται να κατέβει η τελευταία έκδοση του plugin έχει μέγεθος 55ΜΒ. Θα πρέπει να το κατεβάσεις απ τον υπολογιστή σου κ στη συνέχεια να το περάσεις σε κάποιο αποθηκευτικό μέσο αν δεν έχεις τοτε μέσω δικτύου θα πρέπει να φτιάξεις mount..
    Αλλά να σου θυμίσω πως ακόμα και να το εγκαταστήσεις η εφαρμογή για να δουλέψει χρειάζεται πληκτρολόγιο
    εχει θυρα usb,αλλα την εχει αντι για σειριακη ουσιαστικα.(δηλαδη μονο για update μεσω dreamup)
    απ`οτι λενε τα παιδια,με καποια μετατροπη γινεται "κανονικη" usb,αλλα βγαινεις εκτος εγγυησης.
    δεν ξερω εαν αυτο που λες,μπορει να κατσει,εαν κοτσαρει σκληρο δισκο στην e-sata και να παρει απο εκει χωρο.

Page 3 of 15 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dreambox 500hd γνησιος
    By akiz in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-13, 16:48
  2. Replies: 3
    Last Post: 09-08-12, 05:52
  3. Replies: 20
    Last Post: 17-01-12, 20:32
  4. Dreambox 500HD και σκληρός δίσκος
    By sxakou in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 17
    Last Post: 14-12-11, 16:01
  5. νέος χρήστης σε Dreambox 500HD
    By Nikolas in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-11, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •