Page 2 of 15 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 11 to 20 of 146

Thread: dreambox 500hd

  1. #11

    Dr.Dream's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ελλαδα---Εδεσσα
    Age
    51
    Posts
    1,571
    Rep Power
    3647
    βασικα με μια ματια
    quick button και key manager δεν νομιζω να τα χρειαστεις
    Οπως και τα 2 επιπλεον skin που εχεις..και εκεινα δεν νομιζω να τα αλλαζεις καθε λιγο και λιγακι
    Οποτε αφαιροντας αυτα θα εχει καλυτερη συμπεριφορα ο δεκτης

    Αλλα και παλι αν τον αφησεις ετσι δεν θα εχει προβλημα λειτουργιας
    0100010001110010001011100100010001110010011001010110000101101101

    Member SatDreamGr Projects

  2. #12
    αφαιρεσα καποια-συν αυτα που αναφερεις.
    η Flash παρεμεινε 45mb/60mb
    η memory 94mb/134mb
    Νομιζω οτι ειμαι οκ.

  3. #13
    σε περιπτωση που παρω πχ αυτον APACER AC601 320GB SATA EXTERNAL HARD DRIVE SILVER - ������� ������ - E-SHOP.GR,
    θα χρειαστει και εξωτερικη τροφοδοσια?
    υπαρχει περιπτωση αυτην την Mini usb να την κανουν με καποιο νεο driver να παιρνει και σκληρο δισκο ή ειναι θεμα hardware?

  4. #14
    σε περιπτωση που παρω πχ αυτον APACER AC601 320GB SATA EXTERNAL HARD DRIVE SILVER - ������� ������ - E-SHOP.GR,
    θα χρειαστει και εξωτερικη τροφοδοσια?
    υπαρχει περιπτωση αυτην την Mini usb να την κανουν με καποιο νεο driver να παιρνει και σκληρο δισκο ή ειναι θεμα hardware?

  5. #15
    εχο τον 500hd εδω και 5 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..του περασα το nemesis 2.3..πολυ καλο image αλλα στις επιλογες του δορυφορου μου εμφανιζει μονο 2 δορυφορους..το εχει δοκιμασει κανεις?
    και δεν μπορω να εγκαταστησω απο τα addons την ελληνικη γλωσσα..

  6. #16

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,420
    Rep Power
    4091703
    Quote Originally Posted by jmanolis View Post
    εχο τον 500hd εδω και 5 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..του περασα το nemesis 2.3..πολυ καλο image αλλα στις επιλογες του δορυφορου μου εμφανιζει μονο 2 δορυφορους..το εχει δοκιμασει κανεις?
    και δεν μπορω να εγκαταστησω απο τα addons την ελληνικη γλωσσα..
    φιλε μου το nemesis και το οποιο λογισμικο του dm500hd εχει κανονικα ολους τους δορυφορους μεσα,εκτος και εαν εσυ του περασες καποια settings που υπαρχουν μονο οι 2 που βρισκεις,η αν το image που περασες ηταν απο backup καποιου αλλου δεκτη που το περασες στον δικο σου.
    η Ελληνικη γλωσσα,ειναι εγκατεστημενη,αλλα κακως μεταφρασμενη. βαλε το new menu στον δεκτη σου (αν δεν το εχεις) και μετα στα downloads βρες και κατεβασε την Ελληνικη γλωσσα του mcelliot_g που ειναι οτι πληρεστερο αυτη την στιγμη για enigma2
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #17

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,420
    Rep Power
    4091703
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    σε περιπτωση που παρω πχ αυτον APACER AC601 320GB SATA EXTERNAL HARD DRIVE SILVER - ������� ������ - E-SHOP.GR,
    θα χρειαστει και εξωτερικη τροφοδοσια?
    υπαρχει περιπτωση αυτην την Mini usb να την κανουν με καποιο νεο driver να παιρνει και σκληρο δισκο ή ειναι θεμα hardware?
    ο δισκος που δειχνεις,ετσι και αλλιως δεν παιρνει εξωτερικη τροφοδοσια,αρα και να θελεις δεν μπορεις να του δωσεις.

    την mini usb την εχουν κανει προς αντικατασταση και χρηση σειριακης θυρας,οποτε απο δυσκολο εως και αδυνατο να την κανουν κανονικη usb. αν ομως σε ενδιαφερει,υπαρχουν τροποι (κυκλοφορουν στο διαδικτιο) για hardware επεμβαση στον δεκτη (που ομως αυτοματα χανει και την εργοστασιακη εγγυηση) που μετατρεπουν η βγαζουν κανονκη usb στον δεκτη.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #18
    Quote Originally Posted by jmanolis View Post
    εχο τον 500hd εδω και 5 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..του περασα το nemesis 2.3..πολυ καλο image αλλα στις επιλογες του δορυφορου μου εμφανιζει μονο 2 δορυφορους..το εχει δοκιμασει κανεις?
    και δεν μπορω να εγκαταστησω απο τα addons την ελληνικη γλωσσα..
    δεν το εχω δοκιμασει καθολου αυτο το image,αλλα ολα τα enigma 2 ιδιο Interface εχουν και μου κανει εντυπωση.
    δηλαδη πηγαινεις στην εγκατασταση Tuner και πατωντας επανω στην επιλογη δορυφορου σου δειχνει μονο 2?
    ειναι γνησιος 500αρης?

  9. #19
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    ο δισκος που δειχνεις,ετσι και αλλιως δεν παιρνει εξωτερικη τροφοδοσια,αρα και να θελεις δεν μπορεις να του δωσεις.

    την mini usb την εχουν κανει προς αντικατασταση και χρηση σειριακης θυρας,οποτε απο δυσκολο εως και αδυνατο να την κανουν κανονικη usb. αν ομως σε ενδιαφερει,υπαρχουν τροποι (κυκλοφορουν στο διαδικτιο) για hardware επεμβαση στον δεκτη (που ομως αυτοματα χανει και την εργοστασιακη εγγυηση) που μετατρεπουν η βγαζουν κανονκη usb στον δεκτη.

    αρα dεν μου κανει ο συγκεκριμενος δισκος ή δουλευει μονο με το e-sata(?).
    αυτο με την usb,ειναι-πιστευω-μεγα λαθος απο την dream...

  10. #20

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,420
    Rep Power
    4091703
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    δεν το εχω δοκιμασει καθολου αυτο το image,αλλα ολα τα enigma 2 ιδιο Interface εχουν και μου κανει εντυπωση.
    δηλαδη πηγαινεις στην εγκατασταση Tuner και πατωντας επανω στην επιλογη δορυφορου σου δειχνει μονο 2?
    ειναι γνησιος 500αρης?
    και στον δικο σου,αν βαλεις πειραγμενα setings που εχουν μονο 2 δορυφορους μεσα, 2 θα σου βγαζει στο menu.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 2 of 15 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dreambox 500hd γνησιος
    By akiz in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-13, 16:48
  2. Replies: 3
    Last Post: 09-08-12, 05:52
  3. Replies: 20
    Last Post: 17-01-12, 20:32
  4. Dreambox 500HD και σκληρός δίσκος
    By sxakou in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 17
    Last Post: 14-12-11, 16:01
  5. νέος χρήστης σε Dreambox 500HD
    By Nikolas in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-11, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •