Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 36

Thread: Ποιο skin εχετε στον δεκτη σας?

  1. #21
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294
    πως κανω εγκατασταση skin σε dm800?

  2. #22

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,789
    Rep Power
    2484984
    Σε ποιο image και ποιο skin θέλεις να κάνεις εγκατάσταση ??

    Είναι συμβατό το ένα με το άλλο ??

    Δεν δουλεύουν τα skin σε όλα τα image....

  3. #23
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294
    γενικα ρωταω πως μπορω να εγκαταστησω skins.το image μου ειναι το satdreamgr v3.0.

  4. #24

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,789
    Rep Power
    2484984
    Εάν το skin το έχεις σε μορφή ipk με ftp πρόγραμμα το βάζεις στον φάκελο tmp και το κάνεις manual εγκατάσταση π.χ. από το new menu.-

    Εάν το έχεις σε αρχείο π.χ.rar βάζεις όλους τους φακέλους που περιέχει το αρχείο σου στους ανάλογους του image. Στους φακέλους δίνεις δικαιώματα 744 και στα αρχεία που έχουν μέσα 644.-

    Αυτά σε γενικές γραμμές, εάν δεν είναι συμβατό το skin με το image να ξέρεις θα σου κρασσάρει.-

  5. #25
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294
    σε ευχαριστω πολυ φιλε korn.τωρα πως θα καταλαβω ποιο skin ειναι συμβατο με ποιο image?

  6. #26

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,789
    Rep Power
    2484984
    Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος εκ των προτέρων εάν ένα skin είναι συμβατό με κάποιο image, εκτός εάν αυτό το αναφέρει ο skinner.-

    Για να κάνεις όμως μια δοκιμή δεν δημιουργείται ιδιαίτερο πρόβλημα. Το βάζεις και εάν κρασσάρει, στο Enigma2 έχεις την δυνατότητα να μπεις στο image με ftp πρόγραμμα και να διαγράψεις ολόκληρο το φάκελο του skin που έβαλες και στην αμέσως επόμενη επανεκκίνηση που θα κάνει ο δέκτης θα ξεκινήσει με το default skin .-
    Αυτή την δυνατότητα δεν την είχες σε Enigma1.-

  7. #27
    Έχω ξαναρωτήσει κάπου αλλού, αλλά ρωτάω και εδώ μιας και βλέπω οτι υπάρχει η απαραίτητη τεχνογνωσία...

    Θέλω ένα skin που μόλις ανοίγω την λίστα με τα κανάλια, επάνω δεξια (ή αριστερά) να έχει το κανάλι που παίζει σε μικρό τετραγωνάκι !!
    (Με λίγα λόγια σαν το default skin του DreamElite1.33D).

    Να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει σε ποιο image θα το βρω...αρκεί να παίζει!
    (και όχι δεν θέλω να βάλω το DreamElite που το είχε γιατί πλέον χάνω πολλά με τις αναβαθμίσεις κτλ).

    Ευχαριστώ πολύ.

  8. #28

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267
    Στα δικά μας image μπορείς από το Newmenu Downloads/Sif panel να κατεβάσεις το SlideSKIN που έχει αυτή την επιλογή,σε αλλα image σίγουρα θα υπάρχουνε skin με αυτή την επιλογή,αν κάποιος φίλος γνωρίζει σίγουρα θα ενημερώσει.
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  9. #29
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286
    Quote Originally Posted by brandon View Post
    Έχω ξαναρωτήσει κάπου αλλού, αλλά ρωτάω και εδώ μιας και βλέπω οτι υπάρχει η απαραίτητη τεχνογνωσία...

    Θέλω ένα skin που μόλις ανοίγω την λίστα με τα κανάλια, επάνω δεξια (ή αριστερά) να έχει το κανάλι που παίζει σε μικρό τετραγωνάκι !!
    (Με λίγα λόγια σαν το default skin του DreamElite1.33D).

    Να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει σε ποιο image θα το βρω...αρκεί να παίζει!
    (και όχι δεν θέλω να βάλω το DreamElite που το είχε γιατί πλέον χάνω πολλά με τις αναβαθμίσεις κτλ).

    Ευχαριστώ πολύ.
    HD Glass 16top;

    http://www.satdreamgr.com/forum/signaturepics/sigpic123_3.gif

  10. #30
    Προσωπικά έχω έρθει πολλές φορές σε αντιπαράθεση με κάποιους skinners για τα pig skins (έτσι λέγονται αυτά που εμφανίζουν το videosession σε παραθυράκι)! Ο λόγος είναι ότι δεν βρίσκω καμία πρακτική εφαρμογή στο θέμα αφού ούτως ή άλλως στο παραθυράκι βγαίνει μόνο το τρέχον κανάλι που βλέπουμε χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζει το κανάλι με την επιλογή του καναλιού της λίστας απλά! Χώρια που ο videosession renderer αυτό που κάνει είναι απλά να μικραίνει την ανάλυση του καναλιού σε όποιο μέρος της οθόνης επιλέγουμε οι skinners αφήνοντας το υπόλοιπο ουσιαστικά μαύρο και έτσι αναγκαστικά τα skins γίνονται αδιαφανή στα συγκεκριμένα μενού που καταλαμβάνουν το μαύρο της οθόνης που υπάρχει από κάτω!
    Αυτά γενικά για τα pigs, το skin εξάλλου είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου!
    Πάντως δεν είναι δύσκολο να βρει κάποιος pig skin, η πλειοψηφία των skins είναι με pig, εξάλλου είναι και ευκολότερος ο κώδικάς τους σε σχέση με τα full screen transparent!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VU+ Skin Elgato-HD-CN Skin mod by Cino
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 07-03-16, 13:07
  2. VU+ Skin UltraLight skin m-mod
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 04-03-16, 17:11
  3. VU+ Skin Skin-Magic-HD
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 25-02-16, 18:27
  4. LLS - FullHD Skin v1.20 / DreamPlex Skin v1.46
    By KOSTA in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 10-03-15, 18:33
  5. Skin- Borsalino-Skin-HD-Merdas-V14
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-12, 08:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •