Results 1 to 7 of 7

Thread: Βοηθεια σε επιλογη

  1. #1

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Βοηθεια σε επιλογη

    Θα ηθελα την βοηθεια σας για τους παρακατω δεκτες.
    Spiderbox 9000 HD + ip
    M-Vision HD300 Net Pvr

    Βασικα πρεπει να ειναι ολοιδιοι με μονη αλλαγη το κουτι.Αν τους εχει δοκιμασει κανεις ας μου πει τις αποψεις του.
    Δεν μου ειναι ευκολο να ανεβω σε τιμη ,αρα επιλογη αλλου δεκτη,και θα ηθελα αποκλειστικα και μονο κατι σε αναλογη τιμη. (200€ εως 250€)
    Ευχαριστω

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Βοηθεια σε επιλογη

    εγω θα σε παω λιγο πιο πανω στην τιμη (γυρω στα 300) και θα πω vu+solo η xtrend 5000.

  3. #3

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Βοηθεια σε επιλογη

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    εγω θα σε παω λιγο πιο πανω στην τιμη (γυρω στα 300) και θα πω vu+solo η xtrend 5000.
    Γιωργο, δεν ειναι και λιγα τα 100 ευροπουλα παραπανω.
    vu+solo δεν υπαρχει στην αγορα απο οτι ειδα...
    για τον xtrend 5000 δεν ξερω τι να πω...
    Αν μπορουσα να πουλησω τον 7020..ευχαριστως θα πηγαινα σε παραπανω τιμη.

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Βοηθεια σε επιλογη

    100E απο τα 200 που λες,50 απο τα 250Ε. η ουσια ομως ειναι οτι θα εχεις εναν δεκτη στην αντιστοιχη κατασταση,οπως οταν ειχες τον 7020 στις δοξες του. και οι 2 δεκτες που σου λεω πιο πανω ειναι λιρα 100 (ο xtrend ειναι ακομα στην εξελιξη,αλλα εστω και σαν αρχη δε νομιζω να μην σε καλυψει) και ειναι κριμα για 50-100 ευρω (συμφωνω μαζι σου οτι δεν ειναι ευκαταφρονητο ποσο) να μην παρεις εναν...(δε μου ερχεται η λεξη ) διαφορετικο απο αυτους που λες δεκτη.για τον 7020...μπορεις να βαλεις μια αγγελια και ισως να φυγει.

  5. #5

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Βοηθεια σε επιλογη

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    100E απο τα 200 που λες,50 απο τα 250Ε. η ουσια ομως ειναι οτι θα εχεις εναν δεκτη στην αντιστοιχη κατασταση,οπως οταν ειχες τον 7020 στις δοξες του. και οι 2 δεκτες που σου λεω πιο πανω ειναι λιρα 100 (ο xtrend ειναι ακομα στην εξελιξη,αλλα εστω και σαν αρχη δε νομιζω να μην σε καλυψει) και ειναι κριμα για 50-100 ευρω (συμφωνω μαζι σου οτι δεν ειναι ευκαταφρονητο ποσο) να μην παρεις εναν...(δε μου ερχεται η λεξη ) διαφορετικο απο αυτους που λες δεκτη.για τον 7020...μπορεις να βαλεις μια αγγελια και ισως να φυγει.
    Γιωργο, ευχαριστω για την απαντηση σου. Τον solo τον εχω σκεφτει αρκετες φορες.... αλλα δεν τα καταφερα και τωρα δεν υπαρχει οπως σου ειπα. Για τον xtrend μιας και ειναι στην αρχη λεω να μην κανω πειραματα. Ισως το αφησω για λιγο καιρο ακομη ,μηπως και εμφανιστουν παλι solo στην αγορα. Τωρα για τον 7020 δεν βλεπω πλεον ενδιαφερον.

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Βοηθεια σε επιλογη

    τον solo,απ οτι ειδα κι εγω...δυσκολα θα τον βρεις Ελλαδα. αν εχεις ομως καναν γνωστο στο εξωτερικο να σου τον στειλει,θα σου βγει οσο και να τον αγοραζες απο εδω.
    τον xtrend,εχω παρει τον μεγαλο για εμενα,και τον μικρο για ενα φιλαρακι μου. πριν τον παρει,τον εκανα καποιες δοκιμες με το openpli που ηταν το μονο διαθεσιμο τοτε. δεν μπορω να πω οτι με αφησε παραπονεμενο σε κατι,αντιθετα σε σχεση με τον solo (τον οποιο εχω και αυτον στα χερια μου) ειχε γρηγοροτερο επεξεργαστη,μεγαλυτερη μνημη, 2 card reader (αντι 1 card reader και 2 ci που εχει ο solo) ολα τα απαραιτητα plugins-tools κλπ και τα μονα ας πω προβληματα που ειδα,ειναι καποιες ασυμβατοτητες με καποιες tv (sony κυριως),που αν κανεις μια απενεργοποιηση απο το menu της tv,παυει να ειναι προβλημα. (και η τιμη 280 απ οτι ειδα). ετοιμαζεται και image απο την vix,εχει ηδη βγαλει και η sif,οποτε μια χαρα τον βλεπω.

  7. #7

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Βοηθεια σε επιλογη

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    τον solo,απ οτι ειδα κι εγω...δυσκολα θα τον βρεις Ελλαδα. αν εχεις ομως καναν γνωστο στο εξωτερικο να σου τον στειλει,θα σου βγει οσο και να τον αγοραζες απο εδω.
    τον xtrend,εχω παρει τον μεγαλο για εμενα,και τον μικρο για ενα φιλαρακι μου. πριν τον παρει,τον εκανα καποιες δοκιμες με το openpli που ηταν το μονο διαθεσιμο τοτε. δεν μπορω να πω οτι με αφησε παραπονεμενο σε κατι,αντιθετα σε σχεση με τον solo (τον οποιο εχω και αυτον στα χερια μου) ειχε γρηγοροτερο επεξεργαστη,μεγαλυτερη μνημη, 2 card reader (αντι 1 card reader και 2 ci που εχει ο solo) ολα τα απαραιτητα plugins-tools κλπ και τα μονα ας πω προβληματα που ειδα,ειναι καποιες ασυμβατοτητες με καποιες tv (sony κυριως),που αν κανεις μια απενεργοποιηση απο το menu της tv,παυει να ειναι προβλημα. (και η τιμη 280 απ οτι ειδα). ετοιμαζεται και image απο την vix,εχει ηδη βγαλει και η sif,οποτε μια χαρα τον βλεπω.
    Ισως να περιμενουν τον νεο δεκτη και δεν εχουν solo...λιγη αναμονη δεν βλαπτει. Για τον xtrend ασε ακομη ειναι σε παιδικη ηλικια και θα βγαλει προβληματα ακομη ,ετσι πιστευω. Οσο για το pli ποτε δεν το συμπαθησα αυτο το image (δεν μου καθισε καλα στο ματι)
    Παντως σε ευχαριστω για την ενημερωση.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •