Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 33

Thread: New VU+UNO coming soon

  1. #21
    τον έχω στα χέρια μου φανταστικό μηχάνημα !!!

  2. #22

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,958
    Rep Power
    2485035
    Καλορίζικος Γιώργο !!!

  3. #23

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039
    Καλοριζικος Γιωργο!!

  4. #24
    κριμα που εχω δουλεια το Σαββατοκυριακο

  5. #25

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039
    Ξεκινα αμεσως τωρα.......

  6. #26

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    αντε,καλοριζικος και καλα "παιδεματα" !
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #27

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    λοιπον...μια και το Σαββατο τελειωσαμε νωριτερα τις δουλειες...πιασαμε τον δεκτη.δοκιμασα πανω του το blackhole (και ας πω τις εντυπωσεις μου),εχωντας στο μυαλο μου να του περασω multiboot.περασα λοιπον το image,2-3 plugins οπως παντα και του περασα το meoboot 0.99. μετα δοκιμασα πανω του το προγραμματακι που κανει μετατροπη τα image σε nfi για multiboot. δυστυχως ομως,η μετατροπη δεν γινεται σωστα (πιθανον να ειναι φτιαγμενο για να μετατρεπει μονο αρχεια του duo και αυτα να ειναι αλλου τυπου).βρηκα σε nfi το επισημο λογισμικο,για να κανω την δοκιμη μου...αλλα και εκει κατι δεν πηγε καλα.πατωντας το κοκινο κουμπι για να κανω εγκατασταση image,ο δεκτης κρασαριζε. (δεν το δοκιμασα,αλλα στα addons του vti ηταν το bary allen,ισως με εκεινο να γινεται κατι,για να ειναι εκει!).
    αφου το εβαλα ομως,ειπα να μην το παρατησω και να δω το image. το blackhole εχει πανω σχεδον τα παντα,περασμενα και ενεργοποιημενα (προσωπικα δεν μου αρεσει ετσι,προτιμω να εχω επιλογη να κατεβασω μονος μου μονο οτι θελω).αυτο βεβαια εχει σαν αποτελεσμα να δεσμευει πανω απο 85% απο το root του δεκτη (οχι οτι εχει καποιο προβλημα,η οτι δεν του φτανει ο χωρος),αλλα μου φανηκε πιο ωραιο στο vti οταν κατεβασα οτι χρειαζομουν-ηθελα και ειδα το root στο 50% περιπου.
    κατεβασα απο τα downloads του forum το gxi για blackhole και το skin λειτουργησε χωρις κανενα απολυτως προβλημα με τον δεκτη. dtt tuner...αν και φανηκε να το κανει κανονικα εγκατασταση...δυστυχως δεν εχω καναλια στην περιοχη να το τεσταρω.ολα τα υπολοιπα (οσα δοκιμασα και που ειναι τα κοινα καθημερινα plugins κλπ που χρησιμοποιουμε με αυτους τους δεκτες) λειτουργησαν αψογα,οπως και στα υπολοιπα μοντελα που εχει βγει το image.

    λεπτομερεια που παρατηρησα και με τα δυο image. ο δεκτης υποστηριζει pip. πατωντας σε λιστα το menu,εμφανιζεται η επιλογη "activate pip" και...την επιλεγουμε. η δευτερη εικονα ομως δεν εμφανιζεται στην οθονη (δεν ξερω αν εμφανιζεται σε αλλη εξοδο),αλλα πρεπει να κανουμε "move pip" και να φερουμε την εικονα στην οθονη πατωντας 1-2 φορες αριστερα. με τον ιδιο τροπο...δεν γινεται η απενεργοποιηση του pip. στο vti,περασα το multiquick button plugin και σε καποιο πληκτρο αντιστοιχησα και τις 3 εντολες του pip,και...το δουλεψα σωστα.με το ενσωματωμενο quickbutton του BH δεν γινοτανε και δεν μπηκα στον κοπο να εγκαταστησω το αλλο για να το δοκιμασω (γιατι εχω μια εντυπωση οτι υπαρχει ηδη και μην κανουμε κανα μπερδεμα).

    σουμα: αν μου εδινε την επιλογη multiboot,θα το αφηνα πολυ ευχαριστως στην flash και θα επαιζα με τον γνωστο τροπο. προσωπικα ομως εδωσα λιγους ποντους παραπανω στο vti και (αφου δοκιμασω και το vix) θα επιστρεψω σε αυτο(μεχρι να βγαλουμε μετα τις διακοπες το SDG image για τον δεκτη :cool:)
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #28

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    χαχαχα,μου λυθηκε και η απορια με το Β.Α ! το εγκατεστησα κανονικα απο τα addons του vti.ολα καλα,ολα ωραια,μου εμφανιστηκε στα plugins,του εριξα μεσα ενα nfi image,το εκανε κανονικα εγκατασταση και αφου τελειωσαν ολα και εκανε ο δεκτης επανεκινηση,επελεξα το δευτερο image να κανει boot. ομως...αυτο που φορτωσε,ηταν και παλι το vti,εχωντας εξαφανισει το ba και απο τα plugins αλλα και ολους τους φακελους και τις διαδρομες του (βλεποντας το με ftp).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #29

    Thumbs up

    εγω φιλε Γιωργο γουσταρω τα black hole images κι ετσι χθες αγορασα ενα usb SanDick γιατι εχω ακουσει οτι δουλευουν πολυ καλα με τους vu το εκανα formad σε Fat32 κατεβασα το τελευταιο image και το εκανα extract στο usb εσβησα το rar αρχειο και πριν ανοιξω τον δεκτη το εβαλα στην θυρα usb που ειναι μπροστα διπλα στα cardreader μολις ανοιξε ο δεκτης αναγνωρισε αμεσως το usb και μου ζητησε να πατησω το κουμπι -ch στον δεκτη οχι στο remote control η διαδικασια τελοιωσε πλου γρηγορα και μετα το reboot ολα δουλευαν οk στο image μετα δοκιμασα αρκετα plugins¨
    1.πρωτο απ'ολα την Ελληνική γλώσσα του mcelliot_g enigma2-locale-el-code-vme-v8 μετα την επανεκινηση ολα ηταν Ελληνικα
    2.Greek Net Radio Enigma 2
    3.New Menu v3
    4.enigma2-greek-sources-crossepg_mipsel
    5.enigma2-greek-sources-blackhole_mipsel
    ολα ok

    με το multiboot δεν ασχοληθηκα ακομα αυτο θα το κανω αργοτερα θελω πρωτα να τα δοκιμασω ολα πρωτα στην φλας

  10. #30

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039
    Τελικα δεν βλεπω περισσοτερες αναφορες για τον δεκτη.
    Αξιζει ή οχι?
    Μπορει να συναγωνιστει τον dreambox 800se ή οχι?
    Τελιωνει σιγα-σιγα το καλοκαιρι και πρέπει να οργανωθουμε για νεες αγορες.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Coming soon the new OpenATV 7.0
    By korn in forum Περί VU Enigma 2
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-21, 08:02
  2. OS mini+ Coming Soon
    By athoik in forum General Forum Edision Receivers
    Replies: 59
    Last Post: 18-12-16, 21:39
  3. Replies: 1
    Last Post: 12-11-13, 18:37
  4. New VU+Ultimo coming soon
    By korn in forum Περί VU Enigma 2
    Replies: 0
    Last Post: 03-05-11, 19:58
  5. coming soon sifteam enigma2 gecko edition for azbox
    By korn in forum Περί AZBox HD
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-11, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •