Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 41 to 46 of 46

Thread: HD δεκτης....μνημονιου..

  1. #41
    Γιαννη αυτο το firmware που ανεβασες εχει καταληξη abs.Το βαζω στο usb flash και το κανω update?
    Η θελει καμια μετονομασια και το ανεβαζω με το σειριακο καλωδιο?


    Arduino playground

  2. #42
    Λοιπον τον συνεφερα.Τα εκανα ολα.Παιδευομαι με τα settings τωρα και τα favorites.


    Arduino playground

  3. #43
    Οκ και τα settings.Τον εφερα τον δεκτη στα μετρα μου.Ενα απο τα θετικα του δεκτη ειναι η πολυ γρηγορη αναγνωρηση του usb δισκου η φλασακι.Μου εκανε εντυπωση.Εχει και εναν καλο και γρηγορο media player .Δεν δοκιμασα να κανω εγγραφη και να δω τι παιζει και εκει.
    Σχετικα προκειτε για ενα δεκτη που εχει ισοροπημενη σχεση χρηματων που δινεις και το τι παιρνεις.Στα πολυ αρνητικα θα ελεγα αν σταματησει η εργοστασιακη υποστηρηξη του τοτε αστα να πανε.Αλλα για χρηστες οπως για το φιλαρακι για τον οποιο τον αγορασε ειναι καλος.Του τον παραδινω το απογευμα και η γνωριμια μου με το openbox s9 ηταν ομορφη. Ευχαριστω τον Γιαννη ( satmaniak)για την βοηθεια του.


    Arduino playground

  4. #44
    Πήρα και εγώ τον δέκτη, οκ με το update tou firmware, εκεί που έχω κολλήσει ειναι με την ρύθμιση των lnb και την οργάνωση των favorites, κάθε βοήθεια δεκτή :P

    Οι εγγραφές γίνονται σε dvr format και όχι σε ts, φυσικά υπάρχει πρόγραμμα που όταν τις φέρεις στο pc τις μετατρέπει σε ts, δοκιμή έκανα για την ώρα μόνο σε sd , σύντομα θα σας πω και για εγγραφή από HD

    To ccam δουλεύει μια χαρά …

  5. #45
    Quote Originally Posted by VAs View Post
    Πήρα και εγώ τον δέκτη, οκ με το update tou firmware, εκεί που έχω κολλήσει ειναι με την ρύθμιση των lnb και την οργάνωση των favorites, κάθε βοήθεια δεκτή :P

    Οι εγγραφές γίνονται σε dvr format και όχι σε ts, φυσικά υπάρχει πρόγραμμα που όταν τις φέρεις στο pc τις μετατρέπει σε ts, δοκιμή έκανα για την ώρα μόνο σε sd , σύντομα θα σας πω και για εγγραφή από HD

    To ccam δουλεύει μια χαρά …
    Καλοριζικος φιλε.
    Η ρυθμηση με τα LNB που μαλον εχεις diseq απο οτι καταλαβα θελει λιγο ψαξιμο.Τωρα οσο αναφορα τα settings εγω τα συνεφερα με την χρηση και των δυο προγραμματων( setedit και το αλλο το δικο του προγραμμα που ειναι για τον δεκτη).


    Arduino playground

  6. #46
    Ευχαριστώ

    Ναι το πρόβλημα ειναι με το diseq, έχω wave frontier με 8 lnb (δυο 4πλα και έξη διπλά), όποτε έχω δυο 8ρια diseq 1.1
    Τα οποία ειναι μια χαρά ρυθμισμένα στον DM8000 και στον DΜ7000

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •