Results 1 to 9 of 9

Thread: ixxus one

  1. #1

    ixxus one

    γεια και καλη κυριακη εχω ενα προβλημα με ολα τα image στον ixxus one εκτος απο αυτο 9-1-16 οταν παταμε οκ και βγαινουν τα μενου τα μισα ειναι εξω απο την οθονη οπως μπαρες σηματος ρολοι και οσα ειναι στις ακρες. πως μπορει να διορθωθει ,αν μπορει να βοηθηση καποιος,ευχαριστω [το τελευταιο image 19-3-16 ειναι και το ποιο γρηγορο

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: ixxus one

    ισως να ειναι περιττα αυτα που ρωταω...αλλα
    απο τις ρυθμισεις εικονας δοκιμασες?
    επισης τι tv εχεις (4/3 η 16/9)? μηπως διορθωνει απο την επιλογη format εικονας?
    και αν σου ειναι ευκολο να βαλεις μια φωτο...
    παντως εδω σε μια δοκιμη,φαινεται ενταξει,οποτε καποια ασυμβατοτητα η ρυθμιση με την tv παιζει...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: Re: ixxus one

    η τβ ειναι 16-9 panasonik 48 ing και ειναι στο αυτοματο φορματ θα το δοκιμασω σε αλο φορματ [16-9]και πιθανον να στρωσει ευχαριστω παντως για την απαντηση

  4. #4

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: ixxus one

    Και σε εμένα σε μία LG 37 LH3000 που έχω αν βάλω 16:9 κλπ μου τρώει λίγο από τις άκρες με όλους τους δέκτες μου.

    Αν το βάλω όμως στην επιλογή "Μόνο σκαναρ. / Just Scan" τότε δεν μου τρώει κάτι.

    Φυσικά και το έχω μονίμα στην παραπάνω επιλογή, απλώς το λέω ότι κάτι παρόμοιο συμβαίνει και σε άλλες tv/δέκτες.

    Ωστόσο μπορείς να κάνεις και χρήση του "OSD position setup" από τα plugins σε περίπτωση που δεν λυθεί από την TV.
    Member SatDreamGr Projects

    Wavefield T90: 0.8W - 1.9E - 4.8E - 13E - 16E - 19.2E - 23E - 26E - 33E - 39E - 42E - 45E on EMP Centauri DiseqC 16/1
    Unamed: 13E Quattro - 9E Quattro on IKUSI MS-0916

  5. #5

    Απ: ixxus one

    ευχαριστω φιλε θα τα δοκιμασω ολα και ελπιζω να ληθη το προβλημα γιατι δεν θελω να παω πισω σε αλο ιματς 9-1-16 με αυτο δεν ειχα προβμημα αλλα αυτο το τελευταιο ειναι οτι καλλυτερο [γρηγορο]

  6. #6

    Re: ixxus one

    Φίλος μου έφερε να του φλασάρω ολοκαίνουργιο Ixuss One.Με το τελευταίο experimental που δοκιμάζω,η διαδικασία ολοκληρώνρται κανονικά,βγάζω το usb αλλά όταν τον ανάβω,ο δέκτης δεν μπουτάρει να ανοίξει και μένει με το splash της medialink μόνο στην οθόνη.Δοκίμασα με το τελευταίο stable και ο δέκτης bootάρει και ανοίγει κανονικά.Το φλασάρισμα γίνεται με το ίδιο usb.Κατέβασα παλι το αρχείο,μήπως ήταν κατεστραμένο,ίδια διαδικασία και το αποτέλεσμα πάλι το ίδιο.Μήπως θα μπορούσατε να το δείτε τι συμβαίνει?

  7. #7

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: ixxus one

    δοκιμασε αν θελεις να περασεις καποιο παλαιοτερο experimental και απο μεσα online update...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #8

    Re: ixxus one

    Ευχαριστώ για την γρήγορη απόκρισή σου.Μπορείς σε παρακλώ να μου υποδείξεις ποιο να βάλω?Δηλαδή από ποιες αλλαγές που κάνατε και μετά μπορεί να προέκειψε το θέμα.Μην κάθομαι και τα περνάω τώρα όλα τα image ένα προς ένα.

  9. #9

    Re: ixxus one

    Δοκίμασα 2-3 ακόμη experimental όλα με το ίδιο θέμα.Τελευταίο που έβαλα ήταν το 11-1-17.Ξαναπέρασα παλι το τελευταίο stable και ο δέκτης bootαρε κανονικά και άνοιξε,Προφανώς υπάρχει κάποιο θέμα,καιρό πριν,απλά δεν είχε βρεθεί κάποιο παιδί να περάσει image από One για να ενημερώσει.Αν βρεθεί λύση και δεν υπάρχει άλλο παιδί να δοκιμάσει,είμαι πρόθυμος να δοκιμάσω

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ixxus
    By selis in forum Medi@link IXUSS ONE
    Replies: 3
    Last Post: 29-06-15, 11:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •