Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 31 to 40 of 84

Thread: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

  1. #31

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    Quote Originally Posted by jose View Post
    ναι εχεις δικιο απλα θελω να ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου τι ειναι για τι κ που ! ωστε οταν θα παω στην ταρατσα να μην κολλήσω και αναρωτιέμαι τι κανω τωρα, κυρίως γιαυτο βγαίνουν τοσες ερωτήσεις ! :)
    :)
    σωστο ειναι αυτο που λες,αλλα αν ειχες και τα υλικα στα χερια,θα σου ηταν πιο ευκολο βλεποντας τα. απο την αλλη,το οτι καποια στιγμη θα κολλησεις στην ταρατσα,ειναι σχεδον σιγουρο,μια και οσο και να προνοεις,κατι θα στραβωσει παναθεματο.

    Quote Originally Posted by jose View Post
    εχω διαβασει κ αρκετους οδηγους που δεν ειναι ολοι ιδιοι οπωτε γεννιούνται απορίες:)
    επισης...το να διαβαζεις πολλους οδηγους,παλι μπερδεμα ειναι. καλα ειναι να κινεισαι με βαση 1 μεχρι το τελος,γιατι αν και στο τελος μπορει να εχουν ιδιο αποτελεσμα,η διαφορα στον τροπο ισως να μπερδευει πολλες φορες
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #32

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    επισης...το να διαβαζεις πολλους οδηγους,παλι μπερδεμα ειναι. καλα ειναι να κινεισαι με βαση 1 μεχρι το τελος,γιατι αν και στο τελος μπορει να εχουν ιδιο αποτελεσμα,η διαφορα στον τροπο ισως να μπερδευει πολλες φορες
    Μηπως εχεις έτοιμο καποιος καλο οδηγο (link) να προτείνεις ως αξιόπιστο και δοκιμασμένο ??
    εχω διαβασει αυτον https://www.digitaltvinfo.gr/article...ns/item/10207-

  3. #33

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    κατ αρχην,ο οδηγος ειναι μια χαρα. αλλα οσο καλος και αναλυτικος και αν ειναι ενας οδηγος,παντα θα υπαρχουν αποκλισεις στην δικη σου εγκατασταση,που κατα καποιο τροπο θα ειναι μικρες τροποποιησεις του οδηγου,στα δικα σου μετρα. στην περιπτωση σου βεβαια,υπαρχει η διευκολυνση οτι εισαι σχεδον πανω σε δορυφορο (και μαλιστα δυνατο). ακουγεται καπως αστειο,αλλα θα ηταν αισθητα πιο δυσκολο (ειδικα για πρωτη φορα) αν ησουν πχ στις 24.5 .
    περα απο αυτο,με τις ερωτησεις και τις απαντησεις,νομιζω οτι εγινε ενας μικρος οδηγος.στο δικο σου χερι ειναι,το αν θα κανεις σωστες δουλειες,η βιαστικες.
    τα υπολοιπα θα τα δεις,καθως θα το στηνεις,αλλα και μετα το (πρωτο) τελος,ισως εντοπισεις καποιες μικροατελειες που μπορουν να διορθωθουν.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #34

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    αυριο θα εχω το μοτορακι στα χερια μου μιας και σημερα ειναι αθηνα! μολης φτιαξει κ ο καιρος θα ανέβω ταρατσα και θα προσπαθήσω να το εγκαταστήσω!
    με ολα αυτα που διαβασα πιστεύω οτι θα τα καταφέρω και με λιγη τυχη παντα!! :)
    θα ανεβάσω και φωτος κατα την πορεία !

  5. #35

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    Λοιπον οι πρωτες εικονες απο το μοτορι :)
    Πρωτες εντυπώσεις ειναι οτι ειναι στιβαρό !










  6. #36

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    παιδια καλησπερα, ηρθε μάλλον η ωρα να με βοηθήσετε, ειμαι ταρατσα, εχω βαλει το μοτορακι πανω στην βαση εχω ρυθμίσω το latitude στ 40,6, το elevation δεν το πειραξα, ηρθε μονο του στα 45,4 περιπου, τωρα εβαλα επάνω και το κάτοπτρο, το θεμα ειναι αυτο σε τι μοιρες το βαζω ? δειτε λιγο τις φωτογραφιες






  7. #37

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    αυτο δεν εχει ακριβως νουμερο,οπου κατσει (βρεις τον δορυφορο),θεωρητικα ισως και 0
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #38

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    οπωτε τωρα αρχιζω και κουναω πανω κατω το πιατο ομως ??

  9. #39

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    kounas pano kato kai olo to moteraki mazi ospou na vris sima analoga stin perioxi poy eise

  10. #40

    Απ: Ρύθμιση μοτέρ και δορυφόροι

    Αρα δεν κουναω μονο το πιατο, ολο το σύστημα κουναω?

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •