Results 1 to 3 of 3

Thread: clone dm800 hd problem.

  1. #1

    clone dm800 hd problem.

    Παιδιά καλησπέρα Εχω εδω και πολλά χρόνια εναν dm800 hd clone μέχρι που μου έβγαλε μύνημα ca error. Δεν ξέρω τι sim φοράει ούτε θυμάμαι Είναι ασπρη και δεν γράφει τίποτα αν αυτό βοηθάει. Προσπάθησα να τον φλασάρω αλλά μάταια Με dream up δεν μπορώ αλλά και να μπορούσα δεν ξέρω τι image να του βάλω Είναι απο τα πρώτα μοντέλα clone dm800hd.

    Ευχαριστώ.

  2. #2

    Απ: clone dm800 hd problem.

    καλησπερα φιλε,αν και εχει περασει καιρος απο οτι βλεπω στην ερωτηση του ποστ που κανεις αλλα ισως να το διαβασουν και αλλοι φιλοι που εχουν το ιδιο προβλημα με σενα και θα τους βοηθησει.Για να μην πεδευεσαι αδικα η λευκη καρτα που εχεις μαλλον ειναι sim 1 και δεν αναβαθμιζεται πλεον,η λυση ειναι να αλλαξεις την sim σε νεοτερη (2.01 η 2.10)και θα μπορεις να περασεις τα νεα images μεταξυ αυτων και του satdream αλλα μονο αυτα που ειναι για κλωνους!!Το εκανα σε δικο μου δεκτη dreambox 800hd pvr και ο δεκτης παει μια χαρα(μετα απο 6-7 διαφορετικα images που περασα τα καλυτερα ειναι του HOUARAclone images).

  3. #3
    sarioglu's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Eksoteriko DORTMUND
    Posts
    31
    Rep Power
    0

    Απ: clone dm800 hd problem.

    Quote Originally Posted by constantin_e View Post
    καλησπερα φιλε,αν και εχει περασει καιρος απο οτι βλεπω στην ερωτηση του ποστ που κανεις αλλα ισως να το διαβασουν και αλλοι φιλοι που εχουν το ιδιο προβλημα με σενα και θα τους βοηθησει.Για να μην πεδευεσαι αδικα η λευκη καρτα που εχεις μαλλον ειναι sim 1 και δεν αναβαθμιζεται πλεον,η λυση ειναι να αλλαξεις την sim σε νεοτερη (2.01 η 2.10)και θα μπορεις να περασεις τα νεα images μεταξυ αυτων και του satdream αλλα μονο αυτα που ειναι για κλωνους!!Το εκανα σε δικο μου δεκτη dreambox 800hd pvr και ο δεκτης παει μια χαρα(μετα απο 6-7 διαφορετικα images που περασα τα καλυτερα ειναι του HOUARAclone images).
    gia sou file constantin mporis na mou stilis ena link apo pou tha katebaso to HOUARA Clone image na to dokimaso kai go O dektis mou ine DM800HD PVR Clone sim kart 2,01 gia tin ora exo epano open pli image mia erotisi akoma to HOUARACLONE IMAGE exi mesa cccam, iptv ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Upgrade problem DM800 HD se
    By meracl in forum Περί SatDreamGr Images
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-16, 13:51
  2. ver sim dm800 se clone
    By akakios in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 2
    Last Post: 02-02-14, 22:03
  3. Ερώτηση για usb DM800 clone
    By tomgr in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 2
    Last Post: 12-03-13, 20:46
  4. Βοηθεια για dm800 clone sim 2.0.1
    By inagadda in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 04-01-12, 22:08
  5. dm800 hd pvr clone help
    By georgios63 in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 9
    Last Post: 06-03-11, 21:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •