Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 36

Thread: Ποιο skin εχετε στον δεκτη σας?

  1. #11

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by makis67 View Post
    μηπος ξερει να μας πει καποιος , απο που να το κατευασουμε ! στο new menu δεν υπαρχει ουτε εδω στο φοροθμ το βρηκα. ενοω το X-infinity by mcelliot
    στο new menu υπαρχει κανονικα.θα το βρεις στα downloads σαν skin G.X.I και αφου μπεις μεσα,θα κατεβασεις το αντιστοιχο για το image που φορας.

  2. #12

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by mcelliot_g View Post
    Παιδιά συγγνώμη που άφησα πίσω το θέμα του skin, αλλά αυτή την εποχή με τα μαθήματα πραγματικά καίγομαι (καθηγητής είμαι - για όσους ρωτάνε)!
    Χωρίς να βάζω χρονοδιάγραμμα, θα βγάλω μια ακόμα βερσιόν του GXI, την 5.8 που θα έχει και εμφάνιση θερμοκρασίας δίσκου (προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει καλά στον 800 που βγάζει κάτι δεκαδικές τιμές άσχετες) και ίσως (αν λειτουργήσει καλά) και το ενεργό bitrate ώστε να μην λείψει τίποτα από πληροφορίες! Και το καλοκαίρι βάζω μπρος έναν άθλο photoshop/fireworks με ένα νέο skin που όμοιό του σε γραφικά δεν θα έχετε ξαναδεί! Ευχαριστώ για την υποστήριξη!

    Για το ερώτημα σας, φυσικά το δικό μου έχω σε όλα τα images, παρότι έχω δει 2-3 ακόμα που μου αρέσουν πολύ!
    Ηλια καλησπερα.μια μικρη λεπτομερεια απο μενα,που αν μπορεις να δωσεις λυση,θα ειναι...κατι ιδανικο.στο δικο σου skin,ισως λογο μεγαλης γραμματοσειρας,στο plugin glasssysutill (το βρισκω καπως χρησιμο) δεν φαινονται ολες οι πληροφοριες.δεν ξερω αν περναει κατι απο το χερι σου,ωστε να εμφανιζεται ολοκληρο το plugin. η πρωτη φωτο ειναι απο αλλο σκιν και η δευτερη απο gxi.





  3. #13
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    στο new menu υπαρχει κανονικα.θα το βρεις στα downloads σαν skin G.X.I και αφου μπεις μεσα,θα κατεβασεις το αντιστοιχο για το image που φορας.
    Εyχαριστο φιλε georgeflu, φοραο exparimental και διαλεξα αφτο γεια ICVS, αλλα κατεθηκανε 2 σκινς, το ενα Glamour_X-Infinity kai to alo Glamour_X-Infinity/2IB ,πια η διαφορα των 2 μεταξυ τους ?

  4. #14

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by makis67 View Post
    Εyχαριστο φιλε georgeflu, φοραο exparimental και διαλεξα αφτο γεια ICVS, αλλα κατεθηκανε 2 σκινς, το ενα Glamour_X-Infinity kai to alo Glamour_X-Infinity/2IB ,πια η διαφορα των 2 μεταξυ τους ?
    μμμ,μαλλον επρεπε να κατεβασεις το αλλο που λεει cvs,dreamelite. αυτο που δεν λεει 2IB εμφανιζει και πανω στην οθονη μια γραμμη πληροφοριων (κωδικοποιησης του καναλιου,πληροφοριες ecm. κλπ). ενα λεπτο και θα σου ανεβασω 2 φωτο να δεις την διαφορα.

    σε αυτο που λεει 2ΙΒ δεν βγαινει η πανω μπαρα.


  5. #15
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    Ηλια καλησπερα.μια μικρη λεπτομερεια απο μενα,που αν μπορεις να δωσεις λυση,θα ειναι...κατι ιδανικο.στο δικο σου skin,ισως λογο μεγαλης γραμματοσειρας,στο plugin glasssysutill (το βρισκω καπως χρησιμο) δεν φαινονται ολες οι πληροφοριες.δεν ξερω αν περναει κατι απο το χερι σου,ωστε να εμφανιζεται ολοκληρο το plugin. η πρωτη φωτο ειναι απο αλλο σκιν και η δευτερη απο gxi.




    Γιώργο το skin μου δεν σκινάρει το glassutil οπότε μου φαίνεται περίεργο να το επηρεάζει! Ίσως στο δικό τους κώδικα να παίρνουν τη γραμματοσειρά από το ενεργό skin! Επειδή όμως πρέπει μάλλον να κάνεις χρήση της παλιότερης βερσιόν (στην 5.5 εχω μικρύνει όλες τις γραμματοσειρές) μπορείς να ελέγξεις γενικά το μέγεθος της γραμματοσειράς από το scale του xml!
    To 2IB είναι η βερσιόν που λειτουργεί με το second infobar και εμφανίζει την πάνω "αμαρτωλή" μπάρα με το πάτημα του ΟΚ! Σε όσα images δεν διαθέτουν δικιά τους εξτρά μπάρα είναι αφρός!

  6. #16

    nikosthe's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    206
    Rep Power
    10728
    καλησπέρα σε όλους...
    Ηλία επειδή γνωρίζουμε τα skin είτε τα έχουμε αποθηκευμένα είτε τα κατεβάζουμε από το newmenu...όμως οι νέοι φίλοι και χρήστες δεν τα γνωρίζουν....
    αν πρόσεξες δεν υπάρχει ποστ με τα σκιν.....αν θέλεις κάνε ενα ποστ να τα ανεβάσεις εσύ...
    ευχαριστώ....
    παμε μπροστα ολοι μαζι.........

  7. #17
    Καλησπέρα.

    HD Glass 2... λόγω πολλών και χρήσιμων πληροφοριών και Army_Gradient γιά ποιό όμορφο (υποκειμενικό)

  8. #18
    GXI. Απλά για μένα το καλύτερο. Αλήθεια έχει βγει GXI για της τελευταίες εκδόσεις του blackhole 1.6.x ? Στα downloads η τελευταία που υπάρχει είναι η 5.5 για bh 1.4.4. Λειτουργεί και στις νέες εκδόσεις?

  9. #19
    Quote Originally Posted by mike75 View Post
    GXI. Απλά για μένα το καλύτερο. Αλήθεια έχει βγει GXI για της τελευταίες εκδόσεις του blackhole 1.6.x ? Στα downloads η τελευταία που υπάρχει είναι η 5.5 για bh 1.4.4. Λειτουργεί και στις νέες εκδόσεις?
    Μάλλον έγραψα σε λάθος ενότητα!!! VU DUO έχω!!

  10. #20
    X-infinity by mcelliot

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VU+ Skin Elgato-HD-CN Skin mod by Cino
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 07-03-16, 12:07
  2. VU+ Skin UltraLight skin m-mod
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 04-03-16, 16:11
  3. VU+ Skin Skin-Magic-HD
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 25-02-16, 17:27
  4. LLS - FullHD Skin v1.20 / DreamPlex Skin v1.46
    By KOSTA in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 10-03-15, 17:33
  5. Skin- Borsalino-Skin-HD-Merdas-V14
    By korn in forum Enigma2 Skins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-12, 07:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •