Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 40

Thread: xtrend9000

  1. #21

    Απ: xtrend9000

    καλησπερα meoboot υποστηριζει ο δεκτης??

  2. #22

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Απ: xtrend9000

    χθες επιασα κι εγω στα χερια μου τον δεκτη. εκατσα μεχρι αργα το βραδυ και ασχοληθηκα αρκετα μαζι του δοκιμαζοντας σχεδον ολα τα image που βρηκα. εκεινο που με κερδισε καπως και που ισως τελικα αφηνα,ειναι το sif.αλλα εκει που ολα ηταν ομορφα και ωραια,ξαφνικα διαπιστωσα οτι δεν μπορουσα να ενεργοποιησω τα card reader. το openpli μου φανηκε καπως...αδειο,το blackhole ειναι στα παλια πατηματα του ιδιου image για vu+duo,το hdfreaks και vix ειχαν μια πινελια που τα εκανε να ξεφευγουν απο το openpli που ειναι βασισμενα. το openblackhole,ηταν ακριβως οπως και η πρωτη εκδοση στον 800. τελικα αφησα το vix επανω το οποιο μου αρεσε σεγενικες γραμμες (δεν ειχε συμβει το ιδιο,οταν το εκανα σε vu+solo). με το τηλεκοντρολ δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα (tv sony) το new menu ειναι πληρως συμβατο,αλλα σε κανενα image δεν μου δουλεψε το drtic (σε ολα τα image,περασα τους τελευταιους drivers). επισης διαπιστωσα οτι στα image που ειναι βασισμενα σε pli,δεν λειτουργει σωστα το satangelsk*eyupdater που χρησιμοποιω συνηθως εναντι αλλων. η μνημη του δεκτη ειναι τεραστια και ο επεξεργαστης δουλευει σφαιρα,χωρις να δειχνει να κολαει σε κανενα σημειο. εβαλα πανω και το σκιν του φιλου μας του mcelliot_g,το οποιο στο 800αρακι μου,οταν εβαλα πανω 14 δορυφορους με τα καναλια κομπλε,αρχισε να κανει καποια κολληματα, στον xtrend ομως δουλευει κατι παραπανω απο απροβληματιστα. αρχεια media δεν δοκιμασα ακομα,περιμενω απο δευτερα να του βαλω πανω και εναν σκλρο αλλα και η ωρα ειχε παει ηδη αργα και κατι,και το αφησα για αλλη μερα.

  3. #23

    Απ: xtrend9000

    Ποια βερσιόν του σκιν έβαλες και για ποιες κατηγορίες image? Το σκιν μου δεν δουλεύει σε openpli και όσα βασίζονται σε αυτό! Μπαίνει αλλά δεν δουλεύουν οι converters σωστά!

  4. #24

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Απ: xtrend9000

    Ηλια,το gxi5 για cvs εβαλα σε vix (pli based) και δεν εχω συναντησει (ακομα τουλαχιστον) καποιο θεμα.αν γνωριζεις καποια σημεια που εχουν ασυμβατοτητα,πες μου να δω. νωριτερα ειχα βαλει σε sif το αντιστοιχο του και παλι χωρις προβλημα.

  5. #25

    Απ: xtrend9000

    Για τον 800άρη λέω! Έχω 42 δορυφόρους φορτωμένους και δεν μου κάνει κανένα κόλλημα, γι αυτό σε ρωτάω σε ποιο image του πέρασες το skin! Για το vix/vti θα βγάλω νέα βερσιόν!

  6. #26

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Απ: xtrend9000

    σε experimental Ηλια.

  7. #27

    Απ: xtrend9000

    Υπάρχει ένα μικρό θεματάκι με το νούμερο των καναλιών και γι αυτό το αφαίρεσα από όσα images δεν το διαθέτουν μόνα τους!

  8. #28

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Απ: xtrend9000

    οι εχοντες τον δεκτη (9000) αν εχετε ορεξη για δοκιμες,ριξτε ενα ματι και σε αυτο http://www.satdreamgr.com/forum/imag...1869/#post6431 ,απο την δομη,μοιαζει και αυτο based on pli, αλλα το βρηκα πληρεστατο και με εξεπληξε ευχαριστα. (και το εβαλα σε xtrend μηπως προβληματιστει καποιος επειδη ειναι c-tech)

  9. #29
    martinoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    offroad
    Posts
    342
    Rep Power
    59

    Απ: xtrend9000

    καλορίζικο φίλε Γιώργο και καλές θεάσεις (παρε και ενα 3D tv )

    πόσο το μαλλί ?

    μετά απο 500,7020,800 και vu duo που να τολμήσω και για νέο
    τριγυρνάει παντοφλα fight;warrior;

  10. #30

    Απ: xtrend9000

    καλησπερα παιδια ...εγω τον εχω κανα μηνα ..τον et9000 εβγαλε νεες τιμες η tronix super 400ερω καλο αυτο γιατι πραγματικα αξιζει οδεκτης κκαι επισης οσοι περισσοτεροι πουληθουν τοσο περισσοτερη υποστηριξη θα υπαρχει...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •