Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Thread: Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

  1. #11

    Irte180's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΝΑΥΠΛΙΟ
    Posts
    770
    Rep Power
    36942

    Απ: Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

    αυτο με τη θερμοκρασια ειναι μεγαλο προβλημα.εχω τον 800αρη και ψηνεις καφε πανω του.τον κρυωνω με διαφορες πατεντες.δεν ισχυει το ιδιο για τον 800 se βεβαια,ο δεκτης ειναι very COOL.οποτε αν θελει ο φιλος 800αρη , να παρει τον 800 SE.τον 800 se τον εχω 7 μηνες και ειναι οκ.

  2. #12

    Απ: Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Πήρα την απόφαση να πάω σε DM7020 HD.
    Μια ερώτηση σε ότι αφορά τον DM7020 HD έχει τριών ειδών?
    1. Dreambox DM 7020 HD ( DVB-S2 - DVB-S2)
    2. Dreambox DM 7020 HD WLan ( 2 x DVB-C/T )
    3. Dreambox DM 7020 HD WLan ( DVB-S2 - DVB-C/T)
    Τι μου προτείνεται ....έχω μπερδευτή λιγάκι.

  3. #13

    Απ: Επιλογή δέκτη (Καλώς σας βρήκα)

    Και οι τρεις είναι ουσιαστικά το ίδιο μηχάνημα. Το μόνο που αλλάζει είναι η επιλογή των tuner. Έτσι ο πρώτος έχει δύο δορυφορικά tuner για να μπορείς να βλέπεις ένα κανάλι και να γράφεις από ένα άλλο στο σκληρό (απαιτεί δέυτερο καλώδιο από το πιάτο στο δέκτη και twin LNB), ο δεύτερος έχει 2 tuner για καλωδιακή/επίγεια ψηφιακή τηλεόραση (πράγμα άχρηστο στη χώρα μας) και ο τρίτος έχει ένα δορυφορικό και ένα καλωδιακό/επίγειο ψηφιακό tuner για να βλέπεις και δορυφορική (χωρίς όμως τη δυνατότητα να βλέπεις και να γράφεις 2 διαφορετικά κανάλια) και επίγεια ψηφιακή. Προφανώς το 2 δεν το χρειάζεσαι. Κινήσου ανάμεσα στο 1 και στο 3 σκεφτόμενος τη δυνατότητα που έχουν οι Dreambox να παίρνουν και εξωτερικό USB DVB-T tuner (οπότε το δεύτερο DVB-T tuner σου είναι λίγο υπερβολή). Αν δε σκέφτεσαι να κατεβάσεις δεύτερο καλώδιο από το πιάτο μεσοπρόθεσμα το 3 είναι μονόδρομος κατά τη γνώμη μου ή κοιτάς μια λύση σε 800se με εξωτερικό USB DVB-T tuner.
    Κώστας

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •