Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Thread: ανευρεση υπηρεσιων

  1. #11
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    το πιθανοτερο ειναι αυτο που λεει κι ο Δημητρης.καποιο bug με καποιον driver. αν θελεις παντως (ετσι για να εχεις να πεδευεσαι ) ,βαλτο να κανει σαρωση μα ανοιχτο δικτυο και μολις φτασει στο 68%,βγαλε απο πανω του το καλωδιο της κεραιας και δες αν συνεχιζει την σαρωση.αν ναι στο 72-73% ξαναβαλε το καλωδιο επανω και δες τι κανει.
    θα το δοκιμασω τη νυχτα που γυρναω απο τη δουλεια και θα σου πω.

  2. #12
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    το πιθανοτερο ειναι αυτο που λεει κι ο Δημητρης.καποιο bug με καποιον driver. αν θελεις παντως (ετσι για να εχεις να πεδευεσαι ) ,βαλτο να κανει σαρωση μα ανοιχτο δικτυο και μολις φτασει στο 68%,βγαλε απο πανω του το καλωδιο της κεραιας και δες αν συνεχιζει την σαρωση.αν ναι στο 72-73% ξαναβαλε το καλωδιο επανω και δες τι κανει.
    εκανα αυτο που μου ειπες,ολοκληρωθηκε η σαρωση αλα βρεθηκαν 89 υπηρεσιες.αν ηταν καποιο θεμα των drivers δεν θα το εκανε και στους αλλους δορυφορους;(7W,4.8E,9E,13E,16E,19.2E,28.2E,39E,42E).μονο σε αυτον;μηπως,δεν ξερω αν πω βλακεια,παιζει θεμα με το lnb;και κατι αλλο.τωρα μου κολαει στο 60%.χωρις δικτυο ολα κανονικα.μονο στις 23,5Ε????????

  3. #13

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by niknith View Post
    εκανα αυτο που μου ειπες,ολοκληρωθηκε η σαρωση αλα βρεθηκαν 89 υπηρεσιες.αν ηταν καποιο θεμα των drivers δεν θα το εκανε και στους αλλους δορυφορους;(7W,4.8E,9E,13E,16E,19.2E,28.2E,39E,42E).μονο σε αυτον;μηπως,δεν ξερω αν πω βλακεια,παιζει θεμα με το lnb;και κατι αλλο.τωρα μου κολαει στο 60%.χωρις δικτυο ολα κανονικα.μονο στις 23,5Ε????????
    πιθανοτητα για lnb,πολυ μικρη.αν ειχε προβλημα τοτε θα ειχε συμπεριφορα σαν να εβγαλες το καλωδιο (εκει που θα ειχε το προβλημα,ειται πανω μπαντα ειται καποια πολωση).το πιθανοτερο ειναι καποιος (οι καποιοι) transporder στελνουν καποιες πληροφοριες που ισως μπερδευουν τον δεκτη. παρομοιο προβλημα ειχα προ 4ετιας με 7020s στις 16Ε.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #14
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    πιθανοτητα για lnb,πολυ μικρη.αν ειχε προβλημα τοτε θα ειχε συμπεριφορα σαν να εβγαλες το καλωδιο (εκει που θα ειχε το προβλημα,ειται πανω μπαντα ειται καποια πολωση).το πιθανοτερο ειναι καποιος (οι καποιοι) transporder στελνουν καποιες πληροφοριες που ισως μπερδευουν τον δεκτη. παρομοιο προβλημα ειχα προ 4ετιας με 7020s στις 16Ε.
    σε ευχαριστω.να σαι καλα.

  5. #15

    Irte180's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΝΑΥΠΛΙΟ
    Posts
    768
    Rep Power
    36940

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Η σαρωση ολων των δορυφορων που λαμβανω (53 αν.εως 30 δυτικα)δεν εχει παρομοια κολληματα.οι δεκτες μου ειναι ,dm 800 hd, dm 800 se original.αν ΔΕΝ το παρουσιαζει μονο στις 23,5 ριξε μια ματια και στο LNB.

  6. #16
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    χθες αλλαξα image(nemesis)και ολα o.k.δεν ξερω τι να πω.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •