Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 41 to 50 of 83

Thread: Πρόβλημα, Error! No CA found

  1. #41

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Αν δεν βγάζεις άκρη, είμαι στην διάθεση σου για βοήθεια

  2. #42

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Quote Originally Posted by juanpap View Post
    http://www.8a8f8.com/ μπες εδώ θα βρεις την λύση .το έχω πάθη και εγώ με λάθος φλασαρισμα και εδώ βρήκα την λύση
    δεν βαζουμε λινκ για αλλο φορουμ λιγο σεβασμο

  3. #43

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Quote Originally Posted by Greckos View Post
    Επίσης, αφου δεν ξεκολλάει μετά το Sending Flash Loader 100% και στο LCD του Dreambox παραμένει κολλημένο το logo "DREAM multimedia" όταν το βγάλω από το ρεύμα και το ξανα ανάβω πατώντας το κουμπί στην πρόσοψη για να προσπαθήσω να στείλω το image με το DreamUP μου βγάζει το μήνυμα του Error. Άρα δεν μπορώ να κάνω αυτό που μου είπες.
    την ωρα που σου λεει Sending Flash Loader 100% εκεινη την ωρα ανοιγεις τον browser και στελνεις το image και αν δεν δουλεψει δοκιμασε το DreamUP 1.3.3.8 και DreamUP 1.3.3.9

  4. #44

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Λοιπόν παιδιά λύθηκε (επιτέλους) το πρόβλημα!
    Σήμερα έπρεπε να δουλέψω την περισσότερη μέρα (πάνε οι διακοπές της Καθαρής Δευτέρας...) και δεν μπόρεσα να μπω με την ησυχία μου να γράψω τι έγινε. Τώρα που βρήκα λίγη ησυχία κάθισα να γράψω.

    Όπως σωστά παρατήρησε ο mcelliot_g πράγματι εκείνη τη στιγμή είχε λυθεί το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν είχα το dream στην TV για τους λόγους που είπα πρίν. Δοκίμασα την ίδια διαδικασία πολλές φορές αλλά μάταια. Σήμερα ξεκίνησε την διαδικασία μια φορά αλλά δεν την ολοκλήρωσε. Μόνο ένα πράγμα δεν είχα δοκιμάσει αλλά αυτό ήταν επειδή δεν είχα την δυνατότητα.
    Έχω ένα serial καλώδιο rs232 που χρησιμοποιούσα παλιά στον Humax 5400 που είχα. Τότε όμως είχα desktop pc με την σειριακή θύρα κανονικά. Τώρα όμως δεν έχω αυτό το pc άρα και δεν έχω την σειριακή θύρα. Έχω πάρει από χρόνια έναν αντάπτορα usb-serial που πράγματι ΠΑΝΤΑ δούλευε άψογα, εκτός από τώρα! Μάλιστα πριν λίγο καιρό το χρησιμοποίησα και εξυπηρέτησα έναν φίλο με το Dreambox 500 και δούλεψε μια χαρά ενώ έναν αντάπτορα που είχε αυτός από usb-serial δεν δούλεψε. Εγώ βέβαια ένωνα το κανονικό rs232 με τον adaptor.
    Σήμερα λοιπόν έψαξα και βρήκα ένα pc στην δουλειά που είχε σειριακή και πήρα το Dreambox μου με όλα τα εξαρτήματα μέχρι και μια μικρή TV και πήγα εκεί να δοκιμάσω.
    Σας πληροφορώ πως έπιασε ΑΜΕΣΩΣ. Το έφτιαξα με το πρόγραμμα NCF SIM2 v2.5 που βρίσκεται στο dreamoem toolbox. Εκτελέστηκε όλη η διαδικασία γρήγορα. Μετά βέβαια έκανα όλες τις ρυθμίσεις που μου ζήτησε το Dream, και πέρασα καινούργιο image μέσω browser.

    Σας ευχαριστώ πολύ ΟΛΟΥΣ που δείξατε ενδιαφέρον και με βοηθήσατε με αυτό το πρόβλημα!

    Συγγνώμη που σας ταλαιπώρησα ενώ το πρόβλημα μπορούσε να είχε λυθεί εύκολα με το καλώδιο αλλά δεν είχα τέτοιο pc να δοκιμάσω. Σύν το ότι αυτό το καλώδιο που είχα δεν με είχε προδώσει μέχρι τώρα. Βέβαια το πέτυχε κιόλας εκείνη την φορά αλλά...

    Πάντως αυτό το No CA found είναι κάτι που εύκολα μπορεί να συμβεί στον καθ΄έναν σε μια στιγμή απροσεξίας. Ελπίζω αυτό το thread να βοηθήσει κάποιους στο μέλλον.


  5. #45

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    ξαφνικά βλέπω σε DB800 Clone Dream multimedia error και δεν κάνει boot.εχει αυτό το error καμια σχεση με Error! No CA found;αν οχι υπάρχει τρόπος να το διορθώσω
    ευχαριστώ
    cy67

  6. #46

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Αυτο εχει να κανει με την sim card,εαν εισαι τυχερος και δεν εχει καει ,ανοιξε το καπακι βγαλτην απο την θεση της καθαρισετην και
    βαλτην παλι.
    Εαν ειναι οκ θα παιξει,αλλιως πας για καινουργια sim.

  7. #47

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Την καθάρισα χωρίς να τη αφαιρέσω και έπαιξε κανονικά. Ευχαριστώ φίλε 29gx30

  8. #48

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Καλημερα
    Εχω ενα DM800se γνησιο και θελοντας να αλλαξω λογισμικο μαλλον του περασα για κλωνο και τωρα εχω το
    μηνυμα στην οθονη του δεκτη R01:no CA FOUND.
    Οπιος μπορει ας βοειθηση

  9. #49

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Προσπάθησε να τo επαναφέρεις με dreamup και experimental image
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  10. #50

    Απ: Πρόβλημα, Error! No CA found

    Προσπαθω να συνδεθω με dreamup αλλα δεν μπορω.
    Μπορεις αναλυτικα να μου πεις βημα-βημα πως γινεται.

    ευχαριστω

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι σημαινει το (SID not found in PAT)
    By satfoxy in forum Γενικές Συζητήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 28-06-18, 21:13
  2. No CA found How to fix
    By Dr.Dream in forum Εγχειρίδια Dream E2
    Replies: 13
    Last Post: 02-04-17, 00:30
  3. Boot error - no ca found - Dreambox 800 HD
    By jose in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 13
    Last Post: 25-12-14, 12:32
  4. no ca found
    By arachtos in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 8
    Last Post: 31-10-13, 20:34
  5. Error booting dm 800-no ca found-file too big
    By theofilos in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 22-03-13, 02:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •